Październik -Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych

Miesiąc październik został ogłoszony Międzynarodowym Miesiącem Bibliotek Szkolnych już w 2008r. W roku 2022 przewodnim hasłem miesiąca bibliotek było „Czytanie dla globalnego pokoju i harmonii”. Biblioteka Szkolna w Troszynie również włączyła się w obchody tej wyjątkowej inicjatywy.

Odbyło się kilka lekcji bibliotecznych, do których inspiracje czerpane były właśnie z tegorocznego hasła. Ze starszymi uczniami rozmawialiśmy o kompromisie – czym jest i jak należy do niego dążyć. Z młodszymi klasami czytaliśmy bajkę „Jak zdenerwować mamę” na podstawie bardzo dobrze znanej już dzieciom historii „O wilku i siedmiu koźlątkach”.

Staraliśmy się zrozumieć podstawy konfliktów oraz codziennych nieporozumień i poszukać sposobów rozwiązywania ich w duchu dialogu i empatii.

Część lekcji odbyła się w naszej czytelni, aby uczniowie przypomnieli sobie jak przyjazne, bezstresowe i ciekawe jest to miejsce.

Zapraszamy do częstego odwiedzania biblioteki oraz czytelni, nie tylko po książki ale również na chwilę życzliwej rozmowy o literaturze i o życiu.

Panie bibliotekarki

Dodaj do zakładek Link.

Możliwość komentowania została wyłączona.