WYCIECZKA NA MAZURY KLAS TRZECICH

„Jest taki kraj, tysiąca jezior, gdzie moje myśli biegną… ” – słowa z hymnu Mazur wypowiedzieć może dziś każdy, kto był z nami na wycieczce. Nie ma osoby, której nie zachwyciłoby bogactwo przyrody, pięknych krajobrazów oraz mnóstwo atrakcji tej krainy

 Pierwszym punktem programu wyjazdu był Park Dzikich Zwierząt w Kadzidłowie, gdzie mogliśmy szczególnie blisko doświadczyć kontaktu z fauną Mazur i nie tylko, przechadzając się pomiędzy zwierzętami, oglądając je z bliska. Naszymi towarzyszami były: jelenie Dybowskiego, koniki polskie, osły, sarny, daniele, a także wiele innych zwierząt.

Kolejnym punktem na planie naszej wycieczki była Galindia –Mazurski Edenu-kraina historycznego plemienia Galindów. Po zaskakującym powitaniu obejrzeliśmy film o pradawnych mieszkańcach Krainy Tysiąca Jezior,  a następnie wspólnie wybraliśmy  swego wodza, który poprowadził nas przez Święty Gaj, polanę obrzędów i podziemne groty Perkuna.

Kolejnym punktem był  rejs  statkiem „Faryj” po Jeziorze  Nidzkim. Podczas rejsu  podziwialiśmy piękne krajobrazy i słuchaliśmy, opowiadania Kapitana.

Wracając, wstąpiliśmy  do McDonald‘s, a następnie zmęczeni, ale szczęśliwi i bogaci w nowe doświadczenia, wróciliśmy do domu.

Dodaj do zakładek Link.

Możliwość komentowania została wyłączona.