Wiwat Maj, 3 Maj!

W naszej szkole cały tydzień trwały przygotowania do uczczenia świąt majowych. Uczniowie na lekcjach plastyki i zajęciach z wychowawcami wykonywali flagi, kotyliony oraz śpiewali pieśni patriotyczne.

Majowe święta to dni, o których zawsze należy pamiętać.

1 maja – Międzynarodowy Dzień Pracy. W Polsce święto głównie kojarzone jest z poprzednim ustrojem. W czasach PRL był to bardzo uroczysty dzień, a uczestnictwo w obchodach było niemal obowiązkowe. Kierownictwo partyjne dbało o każdy szczegół uroczystości, nawet o hasła na transparentach.

Dzień  1 maja w Polsce został ustanowiony Świętem Pracy i dniem wolnym od pracy w  1950 r.

2 maja – Dzień Flagi Państwowej. Jest to jedno z najmłodszych świąt państwowych, wprowadzone na mocy ustawy z dn. 20.11.2004 r. o godle, barwach i hymnie narodowym. Głównym założeniem tego święta jest popularyzacja wiedzy o polskiej tożsamości i symbolach narodowych.

3 maja – Święto Konstytucji z 1791 r. Uchwalenie Konstytucji 3 Maja uważa się za jedno z najważniejszych i przełomowych wydarzeń w historii państwa Polskiego. Mimo późniejszych rozbiorów, dokument ten pomagał kolejnym pokoleniom podtrzymać dążenia do niepodległości.

 Dzisiaj w naszej szkole obchodziliśmy „dzień galowy” – uczniowie oraz pracownicy byli ubrani odświętnie i ubrania były przyozdobione kotylionami      w naszych barwach biało – czerwonych.  Harcerki z druhną Martą Umińską śpiewały pieśni patriotyczne na szkolnym korytarzu.

Był to piękny i świąteczny dzień w naszych ojczystych  barwach biało – czerwonych.

Dodaj do zakładek Link.

Możliwość komentowania została wyłączona.