Pluszowy Miś

25 listopada swoje święto obchodziła najmilsza zabawka, najlepszy przyjaciel dzieci – Pluszowy Miś.

Zapewne większość dzieci ma lub miałaswojego ukochanego misia.          To bardzo dobrze! ponieważ posiadanie takiej zabawki w dzieciństwie uczy empatii i opiekuńczości, niektórym pomaga przetrwać w trudnych momentach.  

W naszej szkole Dzień Pluszowego Misiaobchodziliśmy 26 listopada. Uczniowie klas pierwszych mogli przynieść do szkoły swojego ulubionego pluszowego przyjaciela i razem z nim wziąć udział w zabawach.  Na powitanie dzieci odtańczyły misiowy pląs, później wysłuchały i interpretowały życiowe mądrości Kubusia Puchatka – dla którego największą wartością, oprócz miodku, była przyjaźń. Dzieci mogły się przekonać, że miś o bardzo małym rozumku, jest bardzo mądry! Następnie przyszedł czas na rozmowy o trudnych emocjach oraz roli misia w ich rozładowywaniu. Chwile poświęciliśmy też na misiową gimnastykę buzi i języka.

Na zakończenie spotkania z wielkim zaangażowaniem pracowały rączki pierwszaków, które starannie kolorowały postaci misiów. Pięknie pokolorowane misie ozdabiają teraz szkolny korytarz i uświadamiają, że mimo coraz nowocześniejszych i coraz atrakcyjniejszych zabawek, moda na misie nie przemija, bo „czy to jutro, czy to dziś, wszystkim jest potrzebny Miś!”

Dziękujemy wszystkim za zaangażowanie!

Panie Bibliotekarki,

Pani Psycholog, Pani Logopeda

                                                                                                  i Pani Katechetka

Dodaj do zakładek Link.

Możliwość komentowania została wyłączona.