Pasowanie na czytelnika

4 marca zaprosiliśmy uczniów klas pierwszych do biblioteki. Okazja była wyjątkowa. Tego dnia pierwszoklasiści mieli być pasowani na czytelnika biblioteki szkolnej. Jednak zanim to nastąpiło, poznali zasady korzystania z księgozbioru biblioteki.  Podczas wspólnej zabawy wykazali się znajomością wielu bajek i baśni. Wyjmowali z „magicznego” worka rekwizyty i na ich podstawie odgadywali tytuły książek, identyfikowali bohaterów baśniowych, rozwiązywali różne zagadki. Wszyscy świetnie się bawili.

Na pamiątkę otrzymali również Wyprawki Czytelnicze przekazane szkole przez Instytut Książki w ramach kampanii ,,Mała książka – wielki człowiek” oraz list do rodziców zachęcający do wspólnego czytania.

Bez względu na to, ile masz zajęć Drogi Rodzicu, najważniejszą rzeczą, jaką możesz zrobić dla przyszłości swego dziecka oprócz okazywania miłości przez przytulanie, jest codzienne głośne czytanie.”

Jim Trelease

Później pani dyrektor Marzena Borkowska pasowała pierwszoklasistów na czytelników biblioteki szkolnej. Od tej chwili nasi najmłodsi uczniowie dołączyli do grona czytelników. Będą mogli sami przekonać się, że „czytanie to najlepsza zabawa jaką ludzkość wymyśliła”.

My, uczniowie pierwszej klasy,

uroczyście przyrzekamy,

że będziemy książki kochać,

krzywdy zrobić im nie damy.

Dodaj do zakładek Link.

Możliwość komentowania została wyłączona.