Międzynarodowy Dzień Kropki

15 września obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Kropi.  To święto kreatywności, dzień, w którym skupiamy się na rozwoju talentów, pasji. Tego dnia nauczyciele na całym świecie angażują dzieci w zajęcia, które pomogą im odkryć mocne strony i dadzą im odwagę, by powiedzieć o tym światu.

               Podobnie było tego dnia w klasach pierwszych, w naszej szkole. Pierwszaki  rozpoczęły świętowanie od wysłuchania historii, o dziewczynce imieniem Vashti, która na lekcji plastyki dochodzi do wniosku, że niczego nie potrafi. Wszystkie dzieci stworzyły piękne prace, a ona nie potrafiła wymyślić nic interesującego. Z pomocą przyszła nauczycielka, która zachęciła ją do działania: „Postaw tu kropkę i zobaczymy, co się stanie”. Słowa nauczycielki pomogły dziewczynce przełamać się i postawić  pierwszą kropkę.Z tą pierwszą kropką wszystko się zmieniło.Dziewczynka rozpoczęła podróż w poszukiwaniu swoich talentów.

               Historia Vashti była okazją do rozmowy o talentach i umiejętnościach. Wspólnie z Pierwszakami doszliśmy do wnioski, że w każdym drzemie jakiś talent,  trzeba go tylko obudzić i nigdy nie wolno się zniechęcać.

Kolejnym punktem obchodów tego dnia było uczestnictwo w zabawach logopedycznychz kropką orazstworzenie galeriizwierząt w kropki. Pierwszaki bardzo chętnie i aktywnie uczestniczyły w zajęciach.

Mamy nadzieję, że od dziś będzie im łatwiej odnaleźć aktywności, które polubią i których wykonywanie będzie im sprawiało radość. Tego życzymy !

Dodaj do zakładek Link.

Możliwość komentowania została wyłączona.