Grudzień w bibliotece

Grudzień w naszej bibliotece upłynął pod znakiem Bibliotecznego Wyzwania Adwentowego. Pierwszego grudnia chętni uczniowie odebrali z biblioteki szkolnej kalendarze adwentowe oraz pierwsze wyzwanie. Każdego dnia uczestnicy zabawy odbierali inne wyzwanie i gromadzili je w teczkach. Uczniowie pisali list do Św. Mikołaja, sprawdzali, co to jest podłaźniczka, robili  ozdoby choinkowe i przynosili je do biblioteki, opisywali swój ulubiony świąteczny film czy wychodzili na spacer by opisać ozdoby w swojej miejscowości. Do wyzwania przystąpiło 30 uczniów, a ukończyło je 13 najbardziej wytrwałych. To dla nich czekały upominki w postaci książeczek, zakładek oraz drobnych słodkości. Wszyscy uczestnicy świetnie się spisali, jednak na szczególne wyróżnienie zasłużyła Kornelia Gumowska z kl. IIIb za niezwykle staranne i wyczerpujące wykonanie każdego zadania.

Biblioteka zadbała również o świąteczny nastrójprzygotowując grudniowe gazetki oraz dbając o świąteczny wystrój pomieszczenia.

W grudniu odbyły się również lekcje biblioteczne pod tytułem „Grudniowe anioły” na których czytaliśmy wiersze Małgorzaty Nawrockiej oraz, przy dźwiękach nastrojowej muzyki, tworzyliśmy piękne anioły z papieru.

Dodaj do zakładek Link.

Możliwość komentowania została wyłączona.