Dzień Pluszowego Misia

Misiowe święto obchodziliśmy w naszej bibliotece 25 listopada. Był to dzień pełen atrakcji i pozytywnych emocji.

Uczniowie klas pierwszych oraz drugich uczestniczyli w zajęciach w czytelni naszej biblioteki. Na początku obejrzeli teatrzyk cieni, z którego poznali historię powstania pierwszego pluszowego misia. Następnie dzieci przedstawiły pani bibliotekarce swoje misie oraz wspólnie zastanowiliśmy się nad tym, czym różnią się nasze misie od tych pierwszych, które powstały ponad 100 lat temu. Na koniec dzieci posłuchały historyjki w języku angielskim „One Ted falls out of bed” i dowiedziały się, jakie przygodny może mieć w nocy miś, który nieopatrznie spadnie z łóżka.

 Ale nie był to koniec atrakcji. Kolejną część spotkania poprowadziła p. pedagog Ewa Wysocka. Wspólnie z nią uczniowie odtańczyli misiowy pląs i narysowali misiowe pyszczki na podstawie wesołej rymowanki. Prace uczniów można było podziwiać na gazetce „Biblioteczne wieści”.

Zajęcia z okazji Dnia Misia odbyły się również w klasie III b – uczniowie poznali historię powstania misia, opisywali misie  oraz próbowali swoich sił w kodowaniu.

Na przerwach w czytelni biblioteki szkolnej można było posłuchać pięknego opowiadania Grzegorza Kasdepke „O czym ostatnio opowiadałem…” o misiu Aureliuszu oraz własnoręcznie wykonać maleńkiego misia z drucików kreatywnych.

Tradycyjnie, serdecznie zapraszamy do biblioteczki szkolnej.

Dodaj do zakładek Link.

Możliwość komentowania została wyłączona.