1.TROSZYŃSKA GROMADA ZUCHENEK „PRZYJACIÓŁKI GAUDIOS”

1.Troszyńska Gromada Zuchenek „Przyjaciółki Gaudios” została założona W NASZEJ SZKOLE we wrześniu 2017r. przez st.wędr. Annę Ziarno. Przynależymy do Ostrołęckiego Hufca Harceek „Naturae” działającego w ramach Mazowieckiej Chorągwi Harcerek Związku Harcerstwa Rzeczpospolitej. Jesteśmy organizacją ideowo – wychowawczą Pracujemy metodą harcerską i wychowujemy dzieci w oparciu o wartości chrześcijańskie. Na pierwszą zbiórkę 22 września 2017 r. przyszło 18 zuchenek z klas II – III. Dziewczynki dowiedziały się: Kim jest zuchenka?, Co będą robiły na zbiórkach? Zapoznały się z legendą i obrzędowością gromady. Od tego dnia systematycznie co piątek w godz. 16.30 – 18.00 odbywają się zbiórki. Zuchenki noszą mundury, na chustach mają barwy widniejące w herbie Troszyna.

W lutym 2020 r. funkcje przybocznych objęły uczennice naszej szkoły tropicielki: Paulina Białobrzewska, Milena Margiel i Zuzanna Kosiorek. Zuchenki w wieku 10-11 lat przechodzą do drużyny harcerskiej. W październiku naszą gromadę opuściła przyboczna Milena. Do roku 2021r dodrużyny harcerskiej przekazałysmy 15 naszych zuchenek.

Obecnie gromada liczy 25 zuchenek. Są to uczennice klas I-IV.

7 stycznia 2022 r. po ponad czterech latach pełnienia funkcji drużynowej, dh Ania Ziarno przekazała gromadę w ręce przybocznej Zuzi Kosiorek. Dh Ania nadal uczestniczy w życiu gromady – jest opiekunem.

Tego dnia naszą gromadę opuściła przyboczna Paulina Białobrzewska.

Bardzo dobrze układa nam się współpraca z 1 Troszyńską Drużyną Harcerek „Gaja”, rodzicami i dyrekcją szkoły. Współpracujemy również z parafią.

Dodaj do zakładek Link.

Możliwość komentowania została wyłączona.