strona główna   Dodaj do ulubionych   aktualności   nasz patron   historia szkoły   kontakt   e-gazetkaROK SZKOŁY W RUCHU

Minister Edukacji Narodowej ogłosił rok szkolny 2013/2014 Rokiem Szkoły w Ruchu. Zachęceni aktywnością młodzieży zadeklarowaliśmy przystąpienie naszej szkoły do udziału w Ogólnopolskiej Akcji Ministra Edukacji Narodowej "Ćwiczyć każdy może". Celem tej akcji jest rozwijanie kondycji uczniów i promowanie aktywnego i zdrowego trybu życia wśród nich. Jesteśmy już ujęci w mapie Polski pokazującej przystąpienie szkół do tej akcji na terenie całego kraju. Jeśli wywiążemy się ze stawianych przed nami zadań szkole zostanie nadany certyfikat "Szkoła w ruchu".

Więcej informacji na stronie www.szkolawruchu.men.gov.pl

Podjęte przez nas działania:

Aktywne przerwy - Taniec Choco-Choco - scenariusz


Aktywne przerwy - Taniec Belgijka - scenariusz


Zumba - scenariusz


Dzień Babci i Dzień Dziadka - scenariusz


Gry i zabawy na śniegu - scenariusz


Walentynki w ruchu - scenariusz


Wyjazd do Urwisa

W czasie ferii zimowych uczniowie klas I-III pod opieką p. W. Całki, p. K. Siemińskiej, p. M. Szabłowskiej i p. B. Wendelewskiej aktywnie wypoczywali w salonie gier i zabaw "Urwis" w Ostrołęce. Uczniowie korzystali z atrakcji salonu: baseny z piłkami, rowery, samochody, gry interaktywne, xbox.
Podczas zabaw uczniowie sprawnie pokonywali przeszkody, skakali, biegali, rzucali do celu oraz przestrzegali zasad bezpieczeństwa i reguł współdziałania w grupie.
Zadowoleni i pełni wrażeń wrócili do domu.


Aktywne ferie zimowe - wyjazd do Parku Wodnego "Aquarium"

Jeden z dni ferii zimowych grupa uczniów z naszej szkoły wraz z opiekunami p. A. Ziarno, E. Dymerską, E. Kadłubowską i C. Kosiorkiem spędziła aktywnie i sportowo w Parku Wodnym "Aquarium" w Ostrołęce. Uczniowie mogli korzystać z wielu atrakcji: jacuzzi, zjeżdżalni, rwącej rzeki i fontanny, brodzika z fontanną i basenu sportowego. Do dyspozycji były również deski do pływania i …… Czas spędzony na basenie minął bardzo szybko. Wyjazd był bardzo udany.


Tydzień ruchu

W ramach akcji promującej ruch i zdrowy tryb życia zorganizowaliśmy TYDZIEŃ RUCHU. Był to cykl imprez sportowo - rekreacyjnych dla dzieci z naszej szkoły.
W czasie tego tygodnia w hali sportowej przeprowadziliśmy turniej piłki nożnej dla klas I-VI i naukę tańca a dla klas I-III wyścigi na torze przeszkód oraz aktywne spędzenie długiej przerwy. Ponadto wszystkie klasy mogły wziąć udział w konkursie na najciekawsze hasło propagujące zdrowy styl życia. Impreza miała na celu integrację klas, krzewienia zasad FAIR PLAY, a także promowania "aktywnego stylu życia", jako filozofii życiowej, w której chodzi nie tylko o uprawianie sportu, ale także bycia aktywnym o każdej porze dnia.


sptroszyn.plKalendarz na stronę

sptroszyn.plLicznik odsłon na stronę

gazetki okolicznościowe

 projekt: Szablonownia