768

strona główna   Dodaj do ulubionych   aktualności   nasz patron   historia szkoły   kontakt   e-gazetka
HARCERSTWOzdjęcie Święta majowe
Na tegoroczne świętowanie przygotowałyśmy się doskonale.
Po wysłuchaniu gawędy dotyczącej rocznicy uchwalenia konstytucji 3 Maja przystąpiłyśmy do pracy. Wykonałyśmy chorągiewki i serca w kolorach biało-czerwonych. Kochamy nasz kraj i nasze małe Ojczyzny, w których mieszkamy.


zdjęcie Kartka dla bohatera
Jesteśmy bardzo wdzięczne bohaterom, którzy biorą udział w walce z koronawirusem. W dowód uznania wykonałyśmy rysunki z podziękowaniami.


zdjęcie Sposób na nudę w czasie epidemi
Zuchenki i harcerki nigdy nie nudzą się. Na wszystko znajdą sposób. Bawią się, rysują, sadzą kwiatki, pieką ciasta, przygotowują desery, uczestniczą w zbiórkach online.


zdjęcie Przygotowania do świąt wielkanocnych
Dziś musiałyśmy pomoc zajączkowi odzyskać jego koszyk ze słodkościami i pisankami dla dzieci. Na początku musiałyśmy odpowiedzieć jakie znamy wielkanocne tradycje. Następnie, odgadnąć zagadki i na sam koniec, wykonać króliczka.


zdjęcie #SkarpetkoweWyzwanie#
21 marca to nie tylko pierwszy dzień wiosny to również Światowy Dzień Osób z Zespołem Downa. Tego dnia na znak uznania ludzkiej unikalności założyłyśmy dwie różne skarpetki.
Podejmując takie działanie okazaliśmy szacunek i wsparcie dla osób z zespołem Downa oraz ich rodzin.


zdjęcie Biwak zimowy 2020
W drodze na biwak zuchenki otrzymały list, w którym Księżniczka Lia prosi je o pomoc. Jej przyjaciółki Anna i Elsa są w niebezpieczeństwie. Ich królestwu zagraża Hans. Jest on samolubny i opryskliwy. Mieszkańcy zaś nie zauważają tego. Zuchenki muszą wcielić się w rolę agentek, by uratować Krainę Lodu. Na miejscu spotkałyśmy Trolla, który powiedział nam jak ważna w tej misji będzie współpraca i spostrzegawczość. Postanawił pomóc nam w przygotowaniu się do roli detektywów. Udało się! Elsa i Anna są szczęśliwe. Uratowałyśmy ich królestwo. Żeby uczcić zwycięstwo siostry wyprawiły bal. Oczywiście wszystkie zuchenki otrzymały zaproszenie.W czasie biwaku zimowego dużo się działo. Druhny Zuzia Kosiorek, Paulina Białobrzewska i Milena Margiel opuściły 1.TDH"Gaja" i przywdziały nasze barwy. Otrzymały też zielone sznury. Są PRZYBOCZNYMI. Hura!!!!! To historyczna chwila. Gratulujemy!!! Życzmy powodzenia w dalszej drodze harcerskiej!!


zdjęcie Wigilia 2019
Nasza przyjaciółka księżniczka Lia dzięki nam dowiedziała się jakie są świąteczne zwyczaje bożonarodzeniowe i co to jest Wigilia. Podobało jej się też na naszym spotkaniu opłatkowym.


zdjęcie Dla Niepodległej. Listopad 2019
Z okazji obchodów Święta Niepodległości zuchenki pełniły wartę przy miejscach pamięci narodowej i zaśpiewały patriotyczne pieśni na Festiwalu piosenki patriotycznej w Ostrołęce jak i w kościele podczas mszy świętej.


zdjęcie 2. Przekazanie zuchenek do 1. TDH "Gaja"
W październiku 2019 r. dziewięć najstarszych zuchenek przeszło do zaprzyjaźnionej 1. Troszyńskiej Drużyny Harcerek "Gaja". Tam czekają na nie nowe wyzwania i przygody. Dziewczyny dziękujemy za dwa lata wspólnej pracy, gratulujemy dojrzałości i życzymy powodzenia.


zdjęcie Zlot Hufca 2019
To były piekne dni...
Od 4 do 6 października byłyśmy na Zlocie Hufca w Chudku. Dziewczynki wykazały się dużą samodzielnością, życzliwością i umiejętnością pracy w zespole. Zdobyły dużo sprawności. Poznały zuchenki z i harcerki z naszego hufca. Był to czas integracji i wspólnych zabaw. Na apelu rozpoczynającym zlot dowiedziałyśmy się, że otrzymałyśmy kolejne miano obrzędowe gromad zuchowych - miano gromady słonecznej.


zdjęcie 2. Urodziny gromady
Nasza gromada 20 września obchodziła 2 urodziny.
Z tej okazji, wspólnie przygotowałyśmy tort i zaśpiewałyśmy harcerskie 100 lat. Nasze opiekunki szóstek Milena, Paulina i Zuzia przygotowały dla nas urodzinową grę terenową. Musiałysmy wykazać się wiedzą i umiejętnościami zuchowymi. Jest nas 29. Na początku września dołączyło do nas 6 nowych dziewczynek. Mamy nadzieję, że spodoba im się u nas i już niedługo otrzymają mundury.


zdjęcie 2. Nabór do gromady zuchowej
Dzisiaj dowiedziałyśmy się, że nasza przyjaciółka księżniczka Lia została uwięziona przez złego czarnoksiężnika Guntera. Z pomocą pospieszyły dziewczynki z klas pierwszych i drugich. Udało się.
Po wykonaniu przeróżnych zadań otrzymały klucz do wieży. Lia została uwolniona. Doceniła odwagę swoich wybawicieli i zaprosiła dziewczynki na piątkowe spotkanie.


zdjęcie Kolonia zuchowa w Rucianem-Nida. 2019 r.
6 lipca 2019 r. nasze zuchenki czekała kolejna misja. Musiałyśmy pomóc Meridzie stać się prawdziwą damą. Nauczyłyśmy się szyfrować różne wiadomości, czytać mapy, budować szałasy, haftować serwetki, robić bransoletki, strzelać z łuku i pisać listy. Dzięki nam, mama księżniczki wróciła do domu i przekazała córce koronę, a my stałyśmy się prawdziwymi damami.
W czasie kolonii w konkursie piosenki zuchowej nasza gromada zajęła Im, a Pola Zienkiewicz Im w konkursie Mam talent.


zdjęcie Dzień Hufca
W sobotę 8 czerwca 2019 r nasza gromada uczestniczyła w Dniu Hufca, który odbył się w Ostrołęce. Tam dowiedziałyśmy się, że musimy pomóc Matce Naturze.
Od razu przystąpiłyśmy do pracy. Udało się. Nasza drużynowa była z nas dumna.


zdjęcie Spotkanie z Ekoludkiem
Od Ekoludka dostałyśmy specjalne zadania. Musiałyśmy dowiedzieć się skąd bierze się woda w kranach i dlaczego trzeba dbać o powietrze. Pod opieką specjalnych pomocników Ekoludka - harcerek, zdobyłyśmy potrzebne informacje. Każda grupa zwiadowcza dostała też od Ekoludka drzewko i przy pomocy harcerek - zasadziła je przy szkole.


zdjęcie Zuchenkowy Kiermasz Ciast 2019
Zuchenki mają dobre i czułe serduszka. Zapragnęły zrobić coś dla innych. Razem z rodzicami przygotowały pyszne słodkości. Zebrane pieniądze przeznaczymy na pomoc rodzinie, której spłonął dom oraz na leczenie chorych dzieci.


zdjęcie 1. Przekazanie do druzyny harcerskiej
W ostatnich tygodniach lutego w naszej gromadzie zaszło dużo zmian. Przywitałyśmy nowe zuchenki, a pożegnałyśmy najstarsze. Druhna podziękowała im za wspaniałą pracę. Otrzymały też podziękowania od Księżniczki Lii. Życzymy im dużo wspaniałych przygód na drodze harcerskiej.


zdjęcie Biwak zimowy 2019
Na biwaku w Nowej Wsi spotkałyśmy Białego Królika. Dzięki niemu i czarodziejskim ciasteczkom udało nam się dotrzeć do Krainy Czarów.


zdjęcie 1. Urodziny gromady
Minął już rok od założenia gromady. Rodzice przygotowali nam wspaniały tort.


zdjęcie Wigilia
13 grudnia 2017 r. odbyła się uroczysta wigilia troszyńskich zuchenek i harcerek. Gościliśmy u siebie naszą hufcową dh Małgorzatę Płochę HR i opiekunkę naszego ZHR pdh Ewę Żebrowską HR. Cieszy nas też obecność naszej p. dyrektor Marzeny Borkowskiej, która od początku założenia drużyny kibicuje naszym harcerkom i zuchenkom. Nie zabrakło też rodziców, którzy wspierają nas we wszystkich poczynaniach. Wigilia rozpoczęła się jasełkami w wykonaniu zuchenek. Następnie podzieliliśmy się opłatkiem i złożyliśmy sobie życzenia.


zdjęcie Festiwal Pieśni Patriotycznych 2017
12 listopada nasze zuchenki i harcerki uczestniczyły w Festiwalu Piesni Patriotycznych, który odbył się w Ostrołęce. Młodsze całą gromadą zaśpiewały "Serce w plecaku" a solistka Natalka Wołosz zaśpiewała "Ojczyzno ma". Zuchenki swoją energią i uśmiechem podbiły serce publiczności. Tylko o krok wyprzedziła ich Ostrołęcka drużyna harcerek Aqua.


zdjęcie 1. Próbna Troszyńska Gromada Zuchenek "Przyjaciółki Gaudios"
Po specjalnie przeprowadzonym naborze w naszej szkole dh Anna Ziarno założyła 1. Próbną Troszyńską Gromadę Zuchenek "Przyjaciółki Gaudios". Na pierwszą zbiórkę przyszło 18 zuchenek z kl.II i III. Dziewczynki dowiedziały się kto to jest zuchenka?, Co będą robiły na zbiórkach? Zapoznały się z legendą gromady i obrzędowością. Od tego dnia systematycznie co piątek w godz. 16.30 - 18.00) odbywają się zbiórki.

Obecnie gromada liczy 29 zuchenek. Są to ucznennice klas I-III.sptroszyn.plKalendarz na stronę

sptroszyn.plLicznik odsłon na stronę

gazetki okolicznościowe

 projekt: Szablonownia