strona główna   Dodaj do ulubionych   aktualności   nasz patron   historia szkoły   kontakt   e-gazetkaAKTUALNOŚCI


zdjęcie Zakończenie roku szkolnego 2018/2019 w Szkole Podstawowej im. kard. Stefana Wyszyńskiego tradycyjnie rozpoczęło się uroczystą mszą świętą w kościele parafialnym o godz. 8.00. Dalszy ciąg uroczystości przebiegał w sali gimnastycznej naszej szkoły.
Pani dyrektor w szczególny sposób podziękowała wójtowi gminy Troszyn panu Edwinowi Mierzejewskiemu, który otrzymał odznaczenie za zasługi z rąk prezydenta RP pana Andrzeja Dudy. Słowa uznania skierowała również do Rady Rodziców oraz do uczniów klas ósmych i trzecich gimnazjum, którzy w tym roku ukończyli naukę w naszej szkole.
Po części oficjalnej nastąpiła krótka część artystyczna zaprezentowana przez uczniów klasy VIII.
Następnie pani dyrektor wręczyła nagrody i dyplomy dla uczniów, którzy uzyskali najlepszy wynik z egzaminów oraz najwyższą średnią i otrzymali świadectwo z paskiem. Uczniowie klas najmłodszych zostali nagrodzeni w swoich klasach. Pozostali uczniowie otrzymali świadectwa z rąk swoich wychowawców.
Wszystkim uczniom życzymy udanych wakacji i zasłużonego wypoczynku.


zdjęcie W środę 5 czerwca 2019 roku w naszej szkole w ramach przygotowań do wakacji odbyły się warsztaty zasad udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej "Bezpieczne wakacje czas zacząć". Ćwiczenia poprowadzili wolontariusze z Grupy Ratowniczej Nadzieja z Ostrołęki.
W zajęciach wzięli udział uczniowie klas I, II, III. Dzieci aktywnie uczestniczyły w warsztatach:

  • przypomniały sobie numery telefonów alarmowych i informacje, których należy udzielić dyspozytorowi podczas wzywania pomocy,
  • uczyły się udzielać pierwszej pomocy osobie poszkodowanej,
  • uczyły się postępowania w sytuacji zakrztuszenia,
  • uczyły się układania osoby poszkodowanej w pozycji bocznej bezpiecznej.


zdjęcie W piątek 31 maja w Warszawie odbyły się finały wojewódzkie Igrzysk Młodzieży Szkolnej w Lekkiej Atletyce. W skoku w dal młodziczek 6 miejsce zajęła Wiktoria Kandybowicz – 4,70m. Gratulujemy!!


zdjęcie 28 maja 2019 roku w Szkole Podstawowej w Troszynie odbyły się uroczystości związane z obchodami 38 rocznicy śmierci patrona naszej szkoły – kardynała Stefana Wyszyńskiego. O godzinie 8.20. wszyscy uczniowie wraz z nauczycielami zebrali się na hali gimnastycznej i rozpoczął się uroczysty apel, podczas którego została odmówiona krótka modlitwa. Po zakończeniu apelu, uczniowie naszej szkoły pełnili wartę honorową przy obrazie kard. Stefana Wyszyńskiego.


zdjęcie W sobotę 25 maja odbyły się w Kadzidle Miedzypowiatowe Igrzyska Szkolnego Związku Sportowego w Lekkiej Atletyce. Wiktoria Kandybowicz zdobyła złoty medal w skoku w dal (4,46 m). Małgorzata Wierzbowska zajęła 4 miejsce w biegu na 600 m. Dziewczyny, które reprezentowały naszą szkołę w sztafecie zdobyły 1 miejsce.


zdjęcie W sobotę 18 maja w Kadzidle odbyły się zawody w lekkiej atletyce zorganizowane przez Szkolny Związek Sportowy Mistrzostwa Ostrołęki. Złoty medal w skoku w dal zdobyła Wiktoria Kandybowicz (4.84 m). Pierwszym miejscem w biegu na 600 metrów może pochwalić się Małgorzata Wierzbowska. Pierwsze miejsce zdobyła również Aleksandra Wojciechowska w konkurencji pchnięcia kulą. Z chłopaków, którzy brali udział w zawodach można wyróżnić Dominika Kowalczyka, który zdobył złoty medal oraz Tobiasza Ostrowskiego, który zdobył srebrny medal. Obaj brali udział w biegach indywidualnych. Nasza szkoła zdobyła także złoty medal w biegu sztafetowym. Mamy nadzieję na dalsze sukcesy. Gratulujemy !!


zdjęcie W poniedziałek 30 kwietnia 2019 roku na sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej w Troszynie odbył się apel z okazji rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja.
Zaproszeni goście na czele z wójtem gminy Troszyn Panem Edwinem Mierzejewskim, uczniowie szkoły podstawowej i gimnazjum przybyli na uroczystość, aby uczcić tak ważne dla nas wydarzenie. Każdy z obecnych miał przypięty biało-czerwony kotylion.
Następnie odbyła się część artystyczna. Krótka informacja o powstaniu Konstytucji 3 Maja wzbogaciła naszą wiedzę historyczną o tym patriotycznym wydarzeniu.
Po zakończeniu apelu uczniowie rozeszli się do klas na dalsze zajęcia.


zdjęcie 24.04.2019 r. w naszej szkole obchodziliśmy Dzień Służb Mundurowych, który upłynął pod hasłem Wszyscy dbają o nasze bezpieczeństwo.
Dzieci podczas tego dnia mogły nie tylko zapoznać się z ekwipunkiem i środkami transportu jakich używa policja, nadleśnictwo, ratownicy medyczni, służba więzienna, saperzy czy straż pożarna, ale także wziąć udział w nauce pierwszej pomocy, zapozować do zdjęcia z wojskowym karabinem czy zobaczyć psa służb więziennych, który atakuje niebezpiecznego przestępcę. Dla wszystkich uczniów leśnicy rozdawali na pamiątkę młodziutkie sosenki, które można zasadzić w ogródkach.


zdjęcie 21.03.2019 roku uczniowie naszej szkoły przywitali Pierwszy Dzień Wiosny. Ten dzień jest bardzo często okazją do wagarów. Młodzież naszej szkoły pokazała jednak, że to małe święto można spędzić zupełnie inaczej.
Zamiast zajęć lekcyjnych odbył się Szkolny Konkurs Talentów. Impreza ta została zorganizowana przez Samorząd Uczniowski oraz współpracujących z nim nauczycieli i zgromadziła tłumy uczniów. Pojawili się nawet najzagorzalsi wagarowicze.
W programie imprezy uczniowie rywalizowali ze sobą w czterech konkurencjach. Poniżej przedstawiamy wyniki poszczególnych konkursów:
1. Konkurs na najciekawsze przebranie
1 miejsce – Paweł Czartoryski kl. Ib
2 miejsce – Amelia Wikieł kl. IVa
3 miejsce – Maja Andrzejczyk kl. VIIa
2. Konkurs Plastyczny
1 miejsce - Magdalena Niemira kl. Va
2 miejsce - Maja Morawska kl.Vb
3 miejsce - Kamila Kalinowska kl. VIIIb
3. Konkurs muzyczny
1 miejsce – Wiktoria Kamionowska i Ewa Mierzejewska kl. VIIIb
2 miejsce – Aleksandra Jakubiak i Dominik Poślada kl. IIIb Gimnazjum
3 miejsce – Julia Jastrzębska kl. Ib
4. Konkurs teatralny
1 miejsce – Apolonia Zienkiewicz kl. Ib
2 miejsce – Dominika Choromańska i Julia Chrostowska kl. Via
3 miejsce – Daria Załuska, Amelia Peczyńska, Anita Peczyńska i Dominika Dudziak kl.Va

Powyżsi uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy uprawniające ich do zwolnienia z pisania niezapowiedzianych kartkówek i odpytywania.
Pragniemy pogratulować wszystkim artystom odwagi, pomysłowości i energii jaką włożyli w występy. To był niezapomniany dzień i to dzięki wam.


zdjęcie 24 stycznia 2019 roku o godzinie 15:30 w budynku naszej szkoły odbyła się półokresowa wywiadówka dla rodziców (prawnych opiekunów) uczniów z wszystkich klas naszej szkoły.
Wywiadówka rozpoczęła się na sali gimnastycznej szkoły, gdzie profesor Mariusz Jędrzejko wygłosił prelekcję, która dotyczyła zagrożeń, jakie płyną z nadmiernego korzystania z internetu.
Następnie pan wicedyrektor dokonał podsumowania pracy szkoły za I semestr roku szkolnego 2018/2019 i przedstawił wyniki końcowej klasyfikacji uczniów i frekwencję za I semestr 2018/2019. Ponadto wręczył dyplomy gratulacyjne rodzicom, których dzieci uzyskały najwyższe średnie w szkole.
Po krótkim podsumowaniu wszyscy rodzice i opiekunowie prawni udali się wraz z wychowawcami do klas, aby tam porozmawiać indywidualnie o zachowaniu i osiągnięciach dzieci.


zdjęcie Boże Narodzenie to czas, gdy wszyscy stają się dla siebie milsi i zapominają o wszelkich waśniach. Aby podkreślić ten niepowtarzalny charakter świąt, uczniowie naszej szkoły 19 grudnia 2018 roku wystawili Jasełka Bożonarodzeniowe. W specjalnie przygotowanych na tę okazję strojach oraz w przepięknej scenografii ukazującej podróż świętej rodziny do Betlejem, nasi młodzi aktorzy przybliżyli nam scenę narodzin Chrystusa.
Ponadto pokazali losy polskich rodzin żyjących w czasie zaborów, które bardzo często nie mogły spędzić tych wspaniałych chwil w gronie rodziny i bliskich.
Te wyjątkowe jasełka wprowadziły wszystkich przybyłych w świąteczny nastrój, nie pozbawiony nostalgii i zadumy.
Uczniowie tym niezwykłym występem podbili serca całej publiczności. Niejednemu widzowi zakręciła się łezka w oku. Piękny śpiew kolęd uświadomił nam, że święta są już bardzo blisko.


zdjęcie Dzień 9 listopada w naszej szkole miał wyjątkowy charakter, ponieważ obchodziliśmy 100 rocznicę odzyskania przez Polskę Niepodległości.
Od rana na szkolnych korytarzach można było odczuć odświętną atmosferę. Cała społeczność szkolna była ubrana na galowo, a do klap marynarek zostały przypięte znaczki w kolorze biało-czerwonym.
Uroczystość poprzedziła msza św. sprawowana w kościele parafialnym w intencji ojczyzny.
O godzinie 11.11 rozpoczął się uroczysty apel, podczas którego został odśpiewany czterozwrotkowy hymn państwowy.
Po przemowach pani dyrektor i zaproszonych gości odbyła się krótka część artystyczna. Hasło przewodnie naszej uroczystości brzmiało: Sztuką jest dobrze żyć dla ojczyzny.
Podczas akademii została przedstawiona krótka historia losów państwa polskiego, przeplatana utworami o charakterze patriotycznym.
Najwięcej emocji wzbudził występ uczniów kl. IV, którzy wykonali taniec z flagą.
Na koniec akademii została odśpiewana piosenka Ja to mam szczęście, której autorem jest Grzegorz Tomczak. Występ ten wzbudził wiele emocji i nie jednej osobie zakręciła się łza w oku.
Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim gościom za tak liczne przybycie i okazane wsparcie.
Podziękowania składamy również wszystkim tym, którzy przyczynili się do tego, aby ten dzień był jeszcze bardziej dostojny i wzniosły.


zdjęcie Dnia 26 października w Kadzidle odbyło się Podsumowanie Współzawodnictwa Sportowego Szkół Powiatu Ostrołęckiego "Igrzyska Dzieci" za rok szkolny 2017/2018. Nasza szkoła zajęła III miejsce spośród wszystkich szkół powiatu. Indywidualnie dwoje naszych uczniów Małgorzata Wierzbowska i Dominik Kowalczyk zostali nagrodzeni pamiątkowymi dyplomami oraz nagrodami rzeczowymi za wysokie wyniki na szczeblu wojewódzkim oraz propagowanie sportu wśród dzieci i młodzieży.
Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!


zdjęcie 18 października nasza szkoła została zaproszona na I Mazowiecki Zlot Szkół im. Stefana Kardynała Wyszyńskiego. Spotkanie odbył się w Instytucie Jana Pawła II na warszawskim Wilanowie.
Zlot rozpoczęła uroczysta Msza Święta w Świątyni Opatrzności Bożej pod przewodnictwem Jego Ekscelencji Księdza Biskupa Piotra Jareckiego, w której udział wzięły poczty sztandarowe zaproszonych szkół, dyrektorzy, nauczyciele i uczniowie. Ponadto uczestnicy zlotu mieli możliwość zwiedzenia Świątyni Opatrzności Bożej i Instytutu Jana Pawła II.
Po oficjalnym otwarciu uczestnicy zlotu wysłuchali prelekcji dr Ewy Katarzyny Czaczkowskiej: "Katolicki czy pogański? Kardynał Wyszyński o nacjonalizmie i patriotyzmie". Uczniowie wzięli udział w warsztatach o wartościach patriotycznych prowadzonych przez aktorów Teatru Grot.


zdjęcie W środę 17 października 2018 r. w naszej szkole odbyła się uroczystość Pasowania na Ucznia, której celem było włączenie uczniów klas pierwszych do społeczności uczniowskiej.
Po wniesieniu sztandaru i odśpiewaniu hymnu szkoły głos zabrała pani dyrektor Marzena Borkowska i powitała wszystkich gości (w tym: p. wójta E. Mierzejewskiego, p. sekretarz M. Płóciennik, p. przewodniczącą Rady Rodziców I. Białobrzewską).
Następnie głos zabrał pan wójt Edwin Mierzejewski, który zaszczycił nas swoją obecnością. Wszyscy życzyli uczniom wielu sukcesów w nauce i gratulowali przyjęcia do społeczności uczniowskiej.
Po wystąpieniach odbyła się krótka część artystyczna, podczas której pierwszoklasiści udowodnili, że zasługują na włączenie do braci uczniowskiej. Na zakończenie pani dyrektor dokonała dużym ołówkiem aktu pasowania na ucznia Publicznej Szkoły Podstawowej im. kard. S. Wyszyńskiego w Troszynie.
Z tej okazji wychowawczynie klas pierwszych wręczyły uczniom pamiątkowe dyplomy oraz ołówki i zeszyty upamiętniające 100-lecie odzyskania przez Polskę niepodległości.


zdjęcie Dnia 12 października 2018 roku o godzinie 12.00 w sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej im. kard. Stefana Wyszyńskiego w Troszynie odbyła się uroczysta akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Podczas uroczystości nastąpiło odśpiewanie hymnu szkoły i zaprzysiężenie Samorządu Uczniowskiego.
Uczniowie pod kierunkiem opiekunów Samorządu Uczniowskiego przygotowali humorystyczny Pokaz mody nauczycielskiej. Występ uczniów poprzedziły wystąpienia zaproszonych gości: pana Edwina Mierzejewskiego (Wójta Gminy Troszyn), pana Edmunda Szabłowskiego (Przewodniczącego Rady Gminy w Troszynie), którzy podziękowali wszystkim nauczycielom i pracownikom obsługi za pracę i zaangażowanie w życie szkoły. Następnie pani dyrektor Marzena Borkowska skierowała kilka ciepłych słów do nauczycieli i pracowników obsługi.


zdjęcie W sobotę 6 października 2018 r. w Ostrołęce odbyły się Mistrzostwa Powiatu w Indywidualnych Biegach Przełajowych.
Do etapu międzypowiatowego w każdej grupie wiekowej awansowało dwanaście pierwszych osób.
Wśród startujących zawodniczek i zawodników z naszej szkoły awans uzyskali:
Natalia Anucińska klasa IVc miejsce XI
Magda Anucińska klasa IVc miejsce XII
Daria Załuska klasa Va miejsce V
Mateusz Paździor klasa Va miejsce V
Nikola Choromańska klasa Vb miejsce V
Kacper Zięba klasa Vb miejsce XII
Weronika Jankowska klasa VIa miejsce III
Paulina Kandybowicz klasa VIb miejsce VIII
Małgorzata Wierzbowska klasa VIIb miejsce II
Wiktoria Kandybowicz klasa VIIb miejsce IV
Uzyskanych wyników serdecznie gratulujemy!


zdjęcie W piątek 5 października 2018 r. w naszej szkole obchodziliśmy Światowy Dzień Uśmiechu. Uczniowie klasy VIIb Małgosia, Karolina i Bartek w wesołych przebraniach wywoływali uśmiechy na twarzach całej społeczności szkolnej. Najmłodszych uczniów z klas: Ia, Ib, IIa, IIb zapraszali do wspólnej zabawy.
Cel został osiągnięty – wszystkie buzie uśmiechnięte!
Dodatkowo tego dnia, w naszej szkole, została zorganizowana akcja „Uśmiech dla Kacperka”, podczas której zbieraliśmy pieniążki dla chłopca z naszej gminy, który od urodzenia zmaga się z ciężką chorobą. Mimo to nie poddaje się i codziennie na Jego twarzy można znaleźć uśmiech. Przekazując pieniążki z pewnością choć trochę rozświetliliśmy Jego codzienność. Suma jaką udało się zebrać przeszła nasze oczekiwania. Dziękujemy za okazane serducho!
UŚMIECHAJMY SIĘ CODZIENNIE DO SIEBIE, A NASZ ŚWIAT BĘDZIE LEPSZY I PIĘKNIEJSZY.


zdjęcie 03.09.2018 r. przywitaliśmy nowy rok szkolny 2018/2019. Uroczyste rozpoczęcie poprzedziła msza św., w której udział wzięli nauczyciele i uczniowie naszej szkoły wraz z rodzicami. Następnie wszyscy udali się do szkoły na uroczysty apel. Pani Dyrektor Marzena Borkowska bardzo serdecznie powitała wszystkich zebranych. W sposób szczególny zostali przywitani uczniowie klas pierwszych, którzy dopiero rozpoczynają naukę w szkole. Następnie głos zabrał Wójt Gminy Troszyn pan Edwin Mierzejewski, który zaszczycił nas swoją obecnością i życzył wszystkim uczniom jak najlepszych wyników w nauce. Po krótkiej części artystycznej uczniowie udali się do swoich klas na spotkanie z wychowawcami. W nowym roku szkolnym życzymy uczniom oraz nauczycielom wielu sukcesów i satysfakcji z wykonywanej pracy.


zdjęcie Uczniowski Klub Sportowy GEPARDZIK, działający przy naszej szkole, przystąpił do projektu pn. KLUB 2018, finansowanego przez Ministerstwo Sportu i Turystyki. W ramach projektu prowadzone są zajęcia sportowe z piłki ręcznej.
Prowadzący zajęcia:
p. Agata Bartnicka,
p. Adam Długokęcki.


zdjęcie Uczniowski Klub Sportowy HERKULES, działający przy naszej szkole, przystąpił do projektu pn. KLUB 2018, finansowanego przez Ministerstwo Sportu i Turystyki. W ramach projektu prowadzone są zajęcia sportowe z piłki nożnej.
Prowadzący zajęcia:
p. Ewa Kadłubowska,
p. Cezary Kosiorek.sptroszyn.plKalendarz na stronę

sptroszyn.plLicznik odsłon na stronę

gazetki okolicznościowe

 projekt: Szablonownia