768

strona główna   Dodaj do ulubionych   aktualności   nasz patron   historia szkoły   kontakt   e-gazetkaAKTUALNOŚCI


zdjęcie W dniu 9 listopada dziewczęta reprezentujące naszą szkołę wzięły udział w turnieju o Puchar Przewodniczącego Szkolnego Związku Sportowego. W turnieju brały udział cztery drużyny:
SP 10 Ostrołęka - miejsce I
SP Kadzidło - miejsce II
SP Baranowo - miejsce III
Nasze zawodniczki zajęły IV miejsce w składzie:
Małgorzata Wierzbowska klasa VIIIB
Kinga Gumowska klasa VIIA
Paulina Kandybowicz klasa VIIB
Karolina Godlewska klasa VIIIB
Anna Zakrzewska klasa VIIB
Maja Brzostek klasa VIIB
Anna Magdalena Tyszka klasa VIIIB
Julia Stypik klasa VIIIB
Magdalena Rostkowska klasa VIIB
Karolina Warszawik klasa VIIA
Dominika Choromańska klasa VIIA


zdjęcie 8 listopada odbyła się akademia z okazji Święta Niepodległości. Uroczystość rozpoczęła się od wprowadzenia sztandaru i odśpiewania czterech zwrotek hymnu, równo o godz. 11.11. Następnie głos zabrał dyrektor p. Mieczysław Mierzejewski, który przypomniał o zmaganiach Polaków w drodze do niepodległości. Dyrektor p. Marzena Borkowska powitała przybyłych na uroczystość gości - p. Edwina Mierzejewskiego, p. Zenona Mierzejewskiego, p. Małgorzatę Płóciennik, p. Ewelinę Gerwatowską, p. Agnieszkę Orłowską, p. Monikę Dymerską oraz wszystkich zebranych. Głos zabrał wójt p. Edwin Mierzejewski, przypomniał o tych, dzięki którym możemy świętować niepodległość naszej ojczyzny, a także o cmentarzach wojennych, które są na terenie naszej gminy. Po krótkich przemówieniach rozpoczęła się część artystyczna.


zdjęcie W dniu 26.10.2019 r. nad Narwią odbyły się indywidualne biegi przełajowe na etapie powiatowym. Naszą szkołę reprezentowała bardzo liczna grupa uczniów, z których dwanaścioro uzyskało awans do kolejnego etapu.
Są to:
1. Magda Anucińska (IV miejsce, klasa Vc)
2. Natalia Anucińska (V miejsce, klasa Vc)
3. Bartosz Niedźwiedzki (IX miejsce, klasa Vc)
4. Bartosz Bojarski (X miejsce, klasa Vc)
5. Jakub Adamowski (XI miejsce, klasa Va)
6. Kacper Zięba (VII miejsce, klasa VIb)
7. Paulina Kalinowska (VII miejsce, klasa VIIb)
8. Anna Zakrzewska (IX miejsce, klasa VIIb)
9. Sebastian Boryszewski (IX miejsce, klasa VIIb)
10. Małgorzata Wierzbowska (I miejsce, klasa VIIIb)
11. Ziemowit Karlak (II miejsce, klasa VIIIb)
12. Aleksandra Bakuła (XI miejsce, klasa VIIIa)

                         GRATULUJEMY I ŻYCZYMY DALSZYCH SUKCESÓW!!!


zdjęcie Dziewczęta z naszej szkoły wygrały zawody miedzypowiatowe w piłkę nożną. Do zmagań przystopiło 6 zespołów, które zostały podzielone na dwie grupy. W meczach grupowych nasz zespół odniósł nastepujące wyniki:

SP Troszyn - SP 2 Maków Mazowiecki        0-3

SP Troszyn - SP Zabrodzie        1-1

Dzięki tym rezultatom zajeły 2 miejsce w grupie. W półfinale zmierzyły się ze Szkołą Podstawową nr 2 z Przasnysza. Gra była bardzo wyrównana. Nasze zawodniczki pierwsze zdobyły bramkę, lecz rywalki szybko odrobiły stratę. O tym kto wejdzie do finału zadecydowały rzuty karne. Aż 7 zawodniczek musiało wykonywać ten stały fragmet gry, ponieważ cały czas był remis. Na szczeście udało nam się wygrać.
W finale dziewczęta rywalizowały z SP 2 Maków Mazowiecki. W pierwszych minutach strzeliły bramkę, co znacznie ułatwiło im grę. W drugej połowie strzeliły dwie bramki co dało im awans na Mistrzostwa Mazowsza.
                                                                                                           GRATULUJEMY!!!


zdjęcie 18 października o godz. 10 w hali sportowej naszej szkoły odbyło się ślubowanie uczniów klas I. Na uroczystość przybyli: wójt gminy p. Edwin Mierzejewski, przewodniczący Rady Gminy p. Zenon Mierzejewski, sekretarz gminy p. Małgorzata Płóciennik, przewodnicząca Komisji Oświaty p. Bożenna Onyszk, przewodnicząca Rady Rodziców p. Ewelina Gerwatowska, dyrektorzy szkoły - p. Marzena Borkowska i p. Mieczysław Mierzejewski oraz rodzice i uczniowie klas II-V. Zebrani obejrzeli część artystyczną pt. "Podróż w cudowny świat nauki", następnie odbyło się ślubowanie i pasowanie na ucznia dokonane przez dyrektor p. Marzenę Borkowską. Pierwszoklasiści otrzymali pamiątkowe dyplomy i udali się do klas na poczęstunek przygotowany przez rodziców.


zdjęcie 11 października świętowaliśmy z okazji Dnia Edukacji Narodowej. W hali sportowej zgromadzili się uczniowie, nauczyciele, inni pracownicy szkoły oraz zaproszeni goście. Na początku głos zabrał wójt p. Edwin Mierzejewski, który przypomniał, że Dzień Nauczyciela ustanowiono, aby ludziom związanym z oświatą podziękować za ich pracę i trud. W imieniu organu prowadzącego podziękował dyrektorom i nauczycielom za to, że dają dobre wzorce młodym ludziom. Docenił również starania pracowników obsługi i zespołu ekonomiczno-administracyjnego. Wójt wręczył nagrody dyrektorom: p. Marzenie Borkowskiej, p. Mieczysławowi Mierzejewskiemu oraz p. Monice Dymerskiej. Nagrodził też nauczycieli: p. Martę Umińską, p. Annę Ziarno i p. Telesfora Sobiecha. Następnie głos zabrała dyrektor p. Marzena Borkowska, która podziękowała za docenienie codziennej pracy i starań, aby proces edukacyjny przebiegał jak najlepiej. Złożyła życzenia nauczycielom i również wręczyła nagrody. Wyróżnieni nauczyciele to: p. Katarzyna Bednarczyk, p. Beata Biernacka, p. Adam Długokęcki, p. Monika Korczakowska, p. Aneta Krukowska, p. Elżbieta Puchalska, p. Maria Szabłowska, p. Marta Umińska, p. Ewa Wysocka i p. Anna Ziarno. Nagrodzono również pracowników obsługi: p. Kazimierę Tyszkę, p. Annę Opęchowską, p. Annę Romanowską i p. Wioletę Grędę. Po wręczeniu nagród i podziękowaniach uczniów, rozpoczęła się część artystyczna, która w tym roku miała oryginalną formę, bo brali w niej udział również nauczyciele. Dwie drużyny wzięły udział w szkolnej "Familiadzie" i musiały zmierzyć się z takimi pytaniami jak: Jaki jest najlepszy dzień roku szkolnego? Który nauczyciel jest "żyletą" szkoły? Która klasa jest najgrzeczniejsza? Co robią nauczyciele, gdy myślą, że nikt ich nie widzi? Wygrała drużyna nauczycieli. Na koniec uczniowie jeszcze raz podziękowali, złożyli życzenia i wręczyli kwiaty nauczycielom i innym pracownikom szkoły.


zdjęcie 6 października w Łysych odbyły się powiatowe zawody w piłkę nożną dziewcząt w kategorii młodzież (klas VII-VIII).
W rywalizacji brało udział sześć drużyn: Piski, Zalas, Olszewo-Borki, Łęg Przedmiejski, Łyse. Nasze zawodniczki zajeły I miejsce po ciężkej walce z drużyną Pisk. Najlepszym zawodnikem turnieju została Małgorzata Wierzbowska. Kolejny etap miedzypowiatowy przed naszymi zawodniczkami. Gratulujemy i trzymamy kciuki za następny etap.


zdjęcie 5 października 2019 r.w Ostrołęce odbyły się sztafetowe biegi przełajowe nasi zawodnicy:
Dziewczęta i chłopcy (rocznik 2009) uplasowali się na IV pozycji w składzie:
Brulińska Aleksandra, Dykty Arkadiusz, Majkowski Dominik, Michowska Zuzanna, Mierzejewski Krystian, Niedźwiedzki Bartosz, Wilczewska Kinga, Zienkiewicz Michalina, Iza Szabłowska, Dominik Gubilej rezerwowy Ostrowski Kondrat
Dziewczęta (rocznik 2007-2008) uplasowały się na IV pozycji w składzie: Anucińska Magda, Anucińska Natalia, Choromańska Nikola, Chrostowska Aleksandra, Chrostowska Zuzanna, Eliasz Maja, Kaczmarczyk Emilia, Kamionowska Maja, Mierzejewska Michalina, Załuska Daria
Dziewczęta (rocznik 2005-2006) uplasowały się na III pozycji w składzie: Bakuła Aleksandra, Dymerska Julia, Jankowska Weronika, Kandybowicz Paulina, Kandybowicz Wiktoria, Spiżarna Zuzanna, Stypik Julia, Wierzbowska Małgorzata, Wilczewska Aleksandra, Załęska Patrycja rezerwowa Rostkowska Magdalena
Chłopcy (rocznik 2005-2006) uplasowali się na VI pozycji w składzie: Boryszewski Sebastian, Karlak Mieszko, Karlak Ziemowit, Kowalczyk Bartłomiej, Krystosik Jakub, Modzelewski Bartosz, Staniszewski Adam, Tyszka Cezary, Zaorski Piotr, Smoliński Mikołaj rezerwowi: Boryszewski Hubert, Niedźwiedzki Kamil.

GRATULUJEMY!!!    zdjęcie 4 października 2019 r. w naszej szkole obchodziliśmy Światowy Dzień Uśmiechu. Podobnie jak w ubiegłym roku obdarzaliśmy się wzajemnie uśmiechami, staraliśmy się być mili, serdeczni, życzliwi dla innych. W tym dniu do uczniów klas młodszych zawitały zabawne postaci, które zadbały, by na ustach maluchów zagościły uśmiechy. Były zabawne wierszyki i rozweselające miny. Podczas przerw wszyscy mogliśmy wykonać zabawne zdjęcia ze śmiesznymi gadżetami. Cel został osiągnięty - buzie uśmiechnięte!
Dodatkowo na drzwiach naszych sal lekcyjnych zawisły cytaty mówiące o mocy uśmiechu:

  • Uśmiech nic nie kosztuje, a potrafi zdziałać cuda!
  • Nigdy nie żałuj uśmiechu...
    Uśmiech jest mowa duszy,
    Gdy słowa nic nie pomogą,
    Uśmiech serca poruszy.
  • Uśmiech to najpiękniejszy dar jaki może podarować człowiek człowiekowi.
  • Uśmiech przyciąga uśmiech, więc przyszedłem do Ciebie.
A obok świetlicy pojawiła się gazetka prezentująca korzyści wypływające z uśmiechania się pt. Warto się uśmiechać!
Tego dnia postanowiliśmy też przesłać nasze uśmiechy poza mury szkoły i obdarzyć nimi, podobnie jak w ubiegłym roku, naszego chorego kolegę Kacperka. Razem z uśmiechami przekazaliśmy Kacperkowi i jego rodzicom zebrane podczas zbiórki: Uśmiech dla Kacperka pieniążki. Dziękujemy za okazaną sympatię i wrażliwe, otwarte na innych serce.

UŚMIECHAJMY SIĘ CODZIENNIE DO SIEBIE,
A NASZ ŚWIAT BĘDZIE LEPSZY I PIĘKNIEJSZY!


zdjęcie 26 września 2019 roku w Czerwinie odbyły się rejonowe zawody w piłkę nożną dziewcząt. Nasze zawodniczki zajęły I miejsce, co dało im awans do rozgrywek na szczeblu powiatowym.
Skład drużyny:
Wiktoria Kandybowicz kl. VIIIb
Małgorzata Wierzbowska kl. VIIIb
Karolina Godlewska kl. VIIIb
Julia Stypik kl. VIIIb
Zuzanna Spiżarna kl. VIIIb
Aleksandra Wojciechowska kl. VIIIb
Kinga Gumowska kl. VIIa
Paulina Kandybowicz kl. VIIb
Paulina Kalinowska kl. VIIb
Magdalena Rostkowska kl. VIIb


zdjęcie W dniu 25 września 2019 roku drużyna chłopców reprezentująca naszą szkołę wzięła udział w rejonowych zawodach w piłkę nożną, które odbyły się w Rzekuniu. Drużyna składała się z chłopców klas siódmych i ósmych. W rywalizacji brało udział sześć drużyn: Rzekuń, Kunin, Czerwin, Goworowo, Laskowiec. Nasi zawodnicy zajęli III miejsce.


zdjęcie 2 września 2019 roku rozpoczęliśmy rok szkolny 2019/2020. Po mszy świętej rozpoczęła się uroczystość w szkole. Na początku wprowadzono sztandar szkoły i odśpiewano hymn. Następnie dyrektor szkoły p. Marzena Borkowska powitała wszystkich przybyłych uczniów, nauczycieli, rodziców, a szczególnie serdecznie pierwszoklasistów rozpoczynających naukę w naszej szkole. Pani dyrektor życzyła wszystkim dobrego roku szkolnego - wielu sukcesów, wzajemnej życzliwości, zaufania, radości z codziennego pogłębiania wiedzy i poznawania nowych rzeczy. Głos zabrał również wójt gminy p. Edwin Mierzejewski, który zapewnił o wspieraniu procesu edukacyjnego i zapewnieniu jak najlepszych warunków do nauki przez organ prowadzący.
Po krótkich przemówieniach rozpoczęła się część artystyczna przygotowana przez uczniów klas VIII, którzy zaprezentowali program z okazji 80. rocznicy wybuchu II wojny światowej. Przypomnieli zgromadzonym, jakim okrucieństwem był czas wojny, że był taki wrzesień, kiedy uczniowie i nauczyciele zamiast szkolnego dzwonka usłyszeli odgłosy bombardowań.
Po części artystycznej uczniowie udali się do klas, aby spotkać się ze swoimi wychowawcami.sptroszyn.plKalendarz na stronę

sptroszyn.plLicznik odsłon na stronę

gazetki okolicznościowe

 projekt: Szablonownia