strona główna      Dodaj do ulubionych      aktualności      nasz patron      historia szkoły      kontakt      Deklaracja dostępności
AKTUALNOŚCI


Wyjazd klas III do Kadzidła

W dniach 14-16 września 2021r. w Kadzidle odbyły się XX Warsztaty Etnograficzne Ginące Zawody.
Tematem przewodnim tegorocznych warsztatów była wycinanka.
15 września 2021r. uczniowie w kl. III a i III b wraz z wychowawczyniami p. K. Siemińską i M. Szabłowską wzięli udział w tym projekcie. Pod okiem najlepszych twórców poznawali techniki wielu dziedzin twórczości i rzemiosła wiejskiego. Dzieci spróbowały swoich umiejętności w strzyżeniu wycinanki, toczeniu garnków, kowalstwie, tkaniu oraz rzeźbiarstwie. Na scenie przygrywała kapela kurpiowska. Uczniowie chętnie tańczyli powolniaka, fafura, polkę trzęsionkę czy żurawia. Po tańcach wszyscy zajadali się smacznymi fafernuchami - ciastkami z mąki żytniej z dodatkiem marchwi i miodu oraz chlebem pieczonym na liściach chrzanowych i liściach kapusty. Dodatkową atrakcją było pieczenie kiełbasek na ognisku.
Wszyscy zadowoleni i uśmiechnięci wróciliśmy do Troszyna.Podział klas na szatnie obowiązujący w Szkole Podstawowej w Troszynie

List Ministra Zdrowia do dyrektorów szkół, pedagogów, rodziców w sprawie wykonywania szczepienia przeciwko SARS-CoV-2 wśród nieletnich uczniów w wieku od 12 do 15 roku życia
Wyprawka szkolna dla ucznia/uczennicy klasy I Szkoły Podstawowej w Troszynie


Podręczniki i ćwiczenia z edukacji wczesnoszkolnej i języka angielskiego do klasy I zostaną przekazane bezpłatnie.

Prosimy dokonać zakupu podręcznika do religii dla klasy I Szkoły Podstawowej: ,,Żyjemy w Bożym świecie” E.Kondrak, D. Kurpiński, J. Snopek wyd.Jedność

strój galowy (czarna spódnica i biała bluzka/spodnie i biała koszula)

strój na WF(czarne spodenki krótkie + biała koszulka z krótkimi rękawami w podpisanym worku), leginsy, bluza lub dresy (ubrania proszę podpisać na metce)

buty na zmianę na białej podeszwie w podpisanym worku

W plecaku: zeszyty i książki podpisane na okładce chroniącej przed zniszczeniem zeszyt kontaktów zeszyt w kratkę 16 kartkowy zeszyt w 3 linie najlepiej kolorowe 16 kart. zeszyt do j. angielskiego w kratkę lub linie

Wyposażenie piórnika: kredki, klej w sztyfcie ołówek gumka ścierająca nożyczki linijka temperówka z pojemnikiem

Wyprawka do szuflady (podpisana imieniem i nazwiskiem): 2 teczki z gumką podkładka ochronna do prac plastycznych A3

Pozostałe rzeczy typu farby, bloki, kolorowy papier, plastelina, modelina i itp. wzorem lat ubiegłych zostaną zakupione ze składkowych funduszy wpłaconych na zebraniu klasowym.Komunikat


W związku z problemem w dostępności podręczników do religii dla klasy V, zostaną one zamówione przez katechetę.


Pomoc materialna dla uczniów o charakterze socjalnym


Wnioski o przyznanie pomocy materialnej o charakterze socjalnym należy składać w Zespole Obsługi Ekonomiczno - Administracyjnej Szkół i Przedszkola w Troszynie przy ul. Juliusza Słowackiego 13.
Zapraszamy do składania wniosków od dnia 16 sierpnia 2021 r. do 15 września 2021 r., a w przypadku słuchaczy kolegiów, do 15 października danego roku.
Wszystkie sprawy związane z pomocą materialną o charakterze socjalnym załatwiane są od poniedziałku do piątku w godz. 10.00 - 14.00.
Informacje udzielane są także drogą telefoniczną pod numerem tel. 29/ 76-71-075.


Wniosek stypendium 2021 -2022
Oświadczenie nr 2
Oświad. o dochodach rodziny
Klauzula informacyjna dotyczaca ochrony danych osobowych

WIOSENNY KONKURS ROWEROWY

W dniu 16.06.2021. roku został rozstrzygnięty WIOSENNY KONKURS ROWEROWY organizowany przez Szkolny Klub Sportowy ,,Herkules przy Szkole Podstawowej w Troszynie. Zadaniem uczestników konkursu było jak najlepiej przedstawić trasę rowerową i ciekawe miejsca na terenie gminy Troszyn, Rzekuń lub Czerwin. Uczestniczki konkursu wykonały swoje prace w formie plakatów, na których umieściły samodzielnie wykonane zdjęcia, mapki, rysunki i notatki. Opis trasy zachęcał innych do odbywania wycieczki rowerowej lub pieszej, a jednocześnie promował tereny tych gmin. Uczennice biorące udział w konkursie otrzymały nagrody zakupione ze środków otrzymanych od Starosty Ostrołęckiego oraz pamiątkowe dyplomy. Nagrody zostały przekazane uczestnikom konkursu przez Dyrektor Szkoły Podstawowej w Troszynie Panią Marzenę Borkowską. Laureatką konkursu została Kornelia Gumowska z klasy I b ze Szkoły Podstawowej w Troszynie, jednocześnie otrzymując hulajnogę jako główną nagrodę.
Oto klasyfikacja nagrodzonych osób:
I miejsce Kornelia Gumowska kl. I b Szkoła Podstawowa w Troszynie
II miejsce Kinga Dmochowska kl. VI a Szkoła Podstawowa w Troszynie
III miejsce Kaja Brzostek kl. VII b Szkoła Podstawowa w Troszynie
VI Aleksandra Brzezińska kl. VIII Szkoła Podstawowa w Piskach
V miejsce Gabriela Grabowska kl. VI a Szkoła Podstawowa w Troszynie
Pozostałe nagrody jakie otrzymały uczestniczki to: profesjonalne lampki do roweru, bidony, piłka do siatkówki, okulary pływackie. Wszystkim uczestniczkom serdecznie gratulujemy.
Agata BartnickaLAUREACI SDiM

Nasi uczniowie Kinga Gumowska kl. VIIIA i Szymon Sadowski kl. VIIIB wzięli udział w projekcie edukacyjnym Sejmu Dzieci i Młodzieży, którego temat brzmiał:
Śladami kardynała Stefana Wyszyńskiego - w poszukiwaniu drogowskazów we współczesnym świecie według wartości i ideałów Prymasa Tysiąclecia.
W jaki sposób możesz wykorzystać nauki kardynała Stefana Wyszyńskiego w obecnej rzeczywistości w odniesieniu do swojego życia, do życia Twojej rodziny lub społeczności, w której mieszkasz?
Sejm Dzieci i Młodzieży jest wyjątkowym projektem edukacyjnym realizowanym przez Kancelarię Sejmu od 1994 roku we współpracy z innymi instytucjami. Celem projektu było kształtowanie postaw obywatelskich, upowszechnianie wśród młodzieży wiedzy na temat zasad działania polskiego Sejmu i demokracji parlamentarnej, a także aktywizacja młodych ludzi na rzecz własnego środowiska lokalnego.
Dbając o to, aby wartości szerzone przez naszego patrona nie były zapomniane uczniowie opracowali grę opartą na dekalogu – ABC Społecznej Krucjaty Miłości. Zaproponowali naukę przez zabawę. Ich propozycję Karty z przesłaniem Prymasa można wykorzystać w szkole lub w domu rodzinnym oraz podczas różnych form spędzania wolnego czasu. Jest to gra otwarta, dzięki czemu można dowolnie dobierać przestrzeń i tematy, które są jej przedmiotem. Osoba prowadząca grę ma możliwość kształtowania wartości, prawd oraz mądrości pozostawionych nam wszystkim przez kardynała. Na podstawie gry zmontowano film, do którego link znajduje się poniżej:
https://youtu.be/dPWUppeU6yQ
Praca Kingi i Szymona została doceniona na tle województwa mazowieckiego, uczniowie otrzymali tytuł laureata SDiM w kategorii praca multimedialna.
Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2020/2021
ODBĘDZIE SIĘ WG NASTĘPUJĄCEGO PORZĄDKU:
25 czerwca 2021 r. (piątek)

- godz. 8:00 Msza Święta,
- od godz.9:00 do godz. 10:00 uczniowie klas 8 uczestniczą w uroczystej gali pożegnalnej, która odbędzie się w hali sportowej, pozostałe klasy ( w tym samym czasie) spotykają się z wychowawcami w swoich salach.
WAŻNE:
- Należy pamiętać o zachowaniu wszelkich zasad bezpieczeństwa.
- Przywozy według grafiku codziennego.
- Odwozy od godz. 10:00, po zakończeniu spotkania z wychowawcą.Obowiązujący plan lekcji od 31 maja zamieszczony poniżej.
plan lekcjiWIOSENNY KONKURS ROWEROWY


Ogłaszamy konkurs na najlepiej przedstawioną trasę rowerową na terenie gminy Troszyn,Rzekuń i Czerwin Praca, która może być w formie plakatu (minimum A2 i większego) lub małego przewodnika powinna zawierać:
• zdjęcia samodzielnie wykonane
• mapę
• krótki opis trasy
• ilość kilometrów
• ciekawostki

Twój opis trasy powinien zachęcić innych do wycieczki

Cele konkursu:
• zachęcenie do aktywności fizycznej
• zachęcenie do aktywnego wypoczynku w gronie rodziny lub przyjaciół
• promowanie okolic gminy Troszyn, Rzekuń i Czerwin
• promowanie piękna budzącej się przyrody
Prace należy dostarczać do Szkoły Podstawowej w Troszynie do dnia 10.06.2021 włącznie.

Dla zwycięzców przewidziano pamiątkowe dyplomy i nagrody rzeczowe.

Konkurs odbywa się pod patronatem Starosty Ostrołęckiego .

Organizacja nauczania w klasach I- VIII

od 17 maja 2021r.1. Obowiązują dotychczasowe zasady reżimu sanitarnego.
2. Klasy 1-3 nauczanie stacjonarne.
3. W dniach 25 - 27 maja odbędą się egzaminy ósmoklasisty.
4. W czwartek 27 maja uczniowie klas I-VII mają dzień wolny od zajęć dydaktyczno-wychowawczych.
5. Dowozy do szkoły według harmonogramu obowiązujcego przed nauczaniem zdalnym. Odwozy uczniów klas IV-VIII będą ustalane na bieżąco.
6. Od 31 maja 2021 uczniowie wszystkich klas uczą się stacjonarnie.
7. Obowiązujący plan lekcji od 17 maja do 21 maja zamieszczony poniżej.
plan lekcji230 rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja

2 maja Dniem Flagi Rzeczypospolitej Polskiej


Weź udział w akcji Wywieś

Naszą Flagę biało-czerwoną!

Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej jako święto obchodzony jest 2 maja. Co roku tego dnia Polacy z dumą eksponują flagi na zewnątrz. Każdy z nas może uczcić Biało-Czerwoną poprzez jej wywieszenie np. w oknie lub na balkonie swojego mieszkania czy przed domem.

Święto Uchwalenia Konstytucji 3 MajaSejm w 2020 roku przyjął uchwałę w sprawie ustanowienia roku 2021 Rokiem Konstytucji 3 Maja. Dlaczego tak się stało? Właśnie w 2021 roku mija 230 lat od ustanowienia tej ważnej dla historii Ustawy Rządowej. W 1789 roku, obrady rozpoczął Sejm nazywany Wielkim. To właśnie wtedy pojawiły się sugestie o przeprowadzeniu reformy ustrojowej. Konstytucja 3 maja, to właściwie Ustawa Rządowa z dnia 3 maja, którą uchwalił 3 maja 1791 roku król Stanisław August Poniatowski. Ustawa ta regulowała ustrój prawny ówczesnej Rzeczypospolitej Obojga Narodów. Co ciekawe, nasza Konstytucja była pierwszą w Europie oraz drugą na świecie tuż po konstytucji amerykańskiej z 1787 roku, która została spisana. Konstytucja wprowadziła trójpodział władzy, a przy tym niosła gwarancję swobód obywatelskich, wartości Oświecenia, tolerancję oraz tradycje chrześcijańskie. Zachęcamy do poznania miejsc związanych z tymi wydarzeniami wirtualnie dzięki możliwościom współczesnej technologii.

https://www.ai360.pl/panoramy/85

https://www.youtube.com/watch?v=wCsmTBkxy5I


22 kwietnia - Międzynarodowy Dzień Ziemi

22 kwietnia ustanowiony został Międzynarodowym Dniem Ziemi. Idea troski o niebieską planetę łączy ludzi niezależnie od narodowości, wyznania, zawodu, wieku czy innych kategorii różnicujących. W naszej szkole uczniowie oraz nauczyciele z tej okazji wykonali prace plastyczne oraz gazetki. Niektórzy uczniowie klas IV - VIII dostarczyli swoje prace i zdobią szkolne korytarze. Uczennica klasy VI c Kinga Wilczewska wykonała przestrzenną pracę plastyczną, którą widać na załączonych zdjęciach.

DBAJMY O NASZĄ PLANETĘ NIE TYLKO W DZIEŃ ZIEMI !Szanowni Rodzice, Drodzy Uczniowie!

Zgodnie z decyzją Rządu RP od poniedziałku 26 kwietnia uczniowie klas I - III Szkoły Podstawowej im. kard. Stefana Wyszyńskiego w Troszynie będą uczyć się w modelu hybrydowym ( częściowo stacjonarnie, częściowo zdalnie) zgodnie z harmonogramem zamieszczonym poniżej:

Ia, IIa, IIIa 26.04 - 30.04.2021r. - zdalnie
Ib, IIb, IIIb 26.04 - 30.04.2021r. - stacjonarnie

BEZ ZMIAN - pozostają dowozy uczniów.

Uczniowie uczestniczący w nauce stacjonarnej jak i zdalnej uczestniczą w zajęciach według obowiązującego planu lekcji.XII Konkurs Biologiczny pod patronatem Starosty Ostrołęckiego

Dnia 30 marca 2021r. uczniowie naszej szkoły wzięli udział w XII Konkursie Biologicznym pod patronatem Starosty Ostrołęckiego zorganizowanym przez Zespół Szkół Powiatowych im. Papieża Jana Pawła II w Czerwinie.
W konkursie wzięło udział 30 uczestników z dziesięciu szkół podstawowych i pięciu szkół ponadpodstawowych. Tegoroczne hasło konkursu Choroby a zdrowie człowieka. Dwoje naszych uczniów otrzymało wyróżnienia:
Kinga Gumowska uczennica klasy VIIIa i Szymon Sadowski uczeń klasy VIIIb.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021

Od 1 kwietnia trwa największe i najważniejsze badanie polskiego społeczeństwa, czyli Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021 (NSP 2021). Spis jest obowiązkowy dla każdej osoby mieszkającej w Polsce. W imieniu dzieci spisu dokonują rodzice lub opiekunowie prawni.
Wyniki NSP 2021 posłużą do planowania działań w najważniejszych dla społeczeństwa obszarach, takich jak: rodzina, szkolnictwo, rynek pracy, mieszkania, emerytury i wiele innych. Od kompletności i jakości danych będą zatem w dużej mierze zależeć losy naszego kraju, województwa, powiatu i gminy do czasu następnego spisu powszechnego, czyli co najmniej przez najbliższe 10 lat.
Samospis internetowy to podstawowa i obowiązkowa metoda spisowa. Jest też najbardziej przyjazna i bezpieczna - możemy się spisać w domu w dogodnym dla siebie terminie i nie musimy kontaktować się z rachmistrzem.
Aplikacja spisowa NSP 2021 jest dostępna na stronie https://spis.gov.pl/. Do elektronicznego formularza zalogujemy się korzystając z Krajowego Węzła Identyfikacji Elektronicznej lub podając numer PESEL wraz z nazwiskiem rodowym matki.
Osoby, które nie mają komputera lub Internetu, powinny zgłosić się do Urzędu Gminy/Miasta. Na spisującą się osobę będzie czekać specjalnie przygotowane stanowisko komputerowe i dostępem do sieci internetowej.
Jeżeli z ważnych powodów nie spisaliśmy się przez Internet, musimy spodziewać się telefonu lub nawet wizyty rachmistrza.
Wszystkie dane osobowe przetwarzane w ramach prac spisowych są poufne i podlegają szczególnej ochronie, na zasadach określonych w ustawie o statystyce publicznej oraz w ustawie o ochronie danych osobowych.
Więcej informacji: https://spis.gov.pl/


Powitanie wiosny.


Na pierwszy dzień wiosny każdy czeka z utęsknieniem. Zatem, gdy nadejdzie, należy go odpowiednio uczcić.
Z tej okazji Samorząd Uczniowski wyszedł z inicjatywą, aby ten wyjątkowy dzień przebiegał pod hasłem:
DZIEŃ KOLOROWEJ SKARPETKI. Wszyscy chętni uczniowie i nauczyciele dołączyli do zabawy w piątek 19.03.2021 r., natomiast przedstawiciele i opiekunowie SU przygotowali wiosenno-skarpetkowy kolaż.Szanowni Rodzice, Drodzy Uczniowie!

Zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Edukacji i Nauki z dnia 18 marca 2021 r. zmieniającego rozporządzenie w sprawie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19.
- ze względu na pogarszającą się sytuację epidemiczną w kraju od 22 marca do 09 kwietnia 2021 r.

we wszystkich klasach szkół podstawowych nauka będzie realizowana wyłącznie zdalnie.

* Zajęcia będą się odbywały według aktualnie obowiązującego planu lekcji.

* Konsultacje dla uczniów klas ósmych będą odbywały się na dotychczasowych zasadach. Uczniowie na zajęcia przybywają we własnym zakresie. Dowóz nie będzie organizowany.DZIEŃ LOGOPEDY

W ramach obchodów Europejskiego Dnia Logopedy w naszej szkole w dn. 5-9 marca odbyły się zajęcia profilaktyczno-logopedyczne. Podczas zabaw z samogłoskami, uczniowie klas I-III, usprawniali swoje buzie, wykonywali ćwiczenia oddechowe i fonacyjne, a także doskonalili sprawność manualną i percepcję wzrokową.ORGANIZACJA PRACY
Szkoły Podstawowej
im. kard. Stefana Wyszyńskiego w Troszynie
od 15 do 28 marca 2021r.

Szanowni Rodzice, Drodzy Uczniowie!

Na mocy Rozporządzenia Ministra Edukacji i Nauki z dnia 12 marca 2021r. zmieniającego rozporządzenie w sprawie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19,od 15 marca do 28 marca 2021r. nauka w naszej szkole dla uczniów klas I - III będzie się odbywała w formie hybrydowej ( mieszanej).

Wszyscy uczniowie danej klasy przez jeden tydzień będą uczestniczyli w zajęciach stacjonarnych w szkole, a przez kolejny tydzień w zajęciach on-line w domu wg poniższego harmonogramu:

Termin ZAJĘCIA STACJONARNE ZAJĘCIA ZDALNE
15 - 19 marca 2021r.
klasa Ia - sala nr 25
klasa IIa - sala nr 20
klasa IIIa - sala nr 8
klasa I b
klasa II b
klasa IIIb
22- 26 marca 2021 r.
klasa I b - sala nr 6
klasa II b - sala nr 21
klasa IIIb - sala nr 14
klasa I a
klasa II a
klasa III a

Zajęcia dydaktyczne, niezależnie od formy ich prowadzenia - będą odbywały się zgodnie z aktualnym planem lekcji.

BEZ ZMIAN pozostają dotychczasowe zajęcia dla uczniów klas IV - VIII.

BEZ ZMIAN pozostają dowozy uczniów.

Konsultacje dla uczniów klas ósmych będą się odbywały na dotychczasowych zasadach.

Próbne egzaminy ósmoklasistów odbędą się w szkole w dniach 17 - 19 marca 2021r. w pełnym reżimie sanitarnym!

Uczniów i pracowników szkoły przebywających na terenie placówki obowiązuje reżim sanitarny i obowiązek przestrzegania procedur bezpieczeństwa.Podsumowanie Konkursu Wiedzy o Regionie

Konkurs skierowany był do uczniów klas VI - VIII szkół podstawowych z terenu naszej gminy. Odbył się w dniu 26.03.2021r., pod honorowym patronatem Wójta Gminy oraz Dyrektorów Szkół. Konkurs miał formę on-line.

Uczestniczyło w nim 28 uczniów tj. 10 uczniów ze szkoły Podstawowej w Kleczkowie oraz 18 z naszej szkoły.
Najwyższy wynik - 37 punktów i I miejsce, zdobył uczeń klasy VIII b, Szymon Sadowski, Szkoła Podstawowa w Troszynie;
II miejsce z wynikiem 36 punktów, zajęła Martyna Białobrzewska, uczennica klasy VII b, Szkoła Podstawowa w Troszynie;
III miejsce zdobyli uczniowie: Pieńkowska Łucja, klasa VIII, Szkoła Podstawowa w Kleczkowie oraz Gumowska Kinga, klasa VIII a, Milewska Wiktoria i Balcerzak Mateusz, klasa VIII b, Szkoła Podstawowa w Troszynie. Uczniowie uzyskali po 35 punktów.
Organizatorzy dziękują wszystkim za udział, gratulują zwycięzcom oraz wszystkim życzą dalszych sukcesów.

PS. Wręczenie nagród odbędzie się w późniejszym terminie, o którym zainteresowanych odpowiednio powiadomimy.8 MARCA W NASZEJ SZKOLE

8 marca w naszej szkole Samorząd Uczniowski ogłosił dniem koloru różowego i szarego. Uczniowie z klas 1-3 oraz ich Wychowawczynie dołączyli się do zabawy. I pięknie i kolorowo uczcili ten dzień. Nasze spotkanie Samorządu Uczniowskiego odbyło się zdalnie na platformie Teams. Panowie złożyli Paniom i Dziewczętom życzenia i było świątecznie i kolorowo.Rekrutacja do klasy I
na rok szkolny 2021/2022


Wniosek o przyjęcie dziecka do klasy I Szkoły Podstawowej im. kard. Stefana Wyszyńskiego w Troszynie należy pobrać kartę zgłoszenia ze strony szkoły lub osobiście u dyrektora.
Wypełniony wniosek należy dostarczyć do 15 kwietnia drogą mailową na adres: sptroszynmb@interia.pl
lub osobiście.


Karta zgłoszenia dziecka do klasy IDrogie Panie i Dziewczęta!
W tym szczególnym dniu składamy Wam
najserdeczniejsze życzenia zdrowia, pomyślności i samych
pięknych dni w życiu. Niech uśmiech rozpromienia Wasze
twarze oraz zawsze bądźcie doceniane.

Europejski Dzień Logopedy obchodzony jest we wszystkich krajach Unii Europejskiej. To święto, które przypomina o tym, aby zwracać uwagę na niepoprawną wymowę i zaburzenia językowe, a przede wszystkim ma na celu zachęcenie rodziców, by nie zwlekali z konsultacją u specjalisty dziecka, które ma problem z mówieniem.Konkurs Wiedzy o Regionie

Zachęcamy do poszerzenia wiedzy o dziedzictwie Mazowsza na tle Europy poprzez wzięcie udziału w konkursie przyrodniczym w formie online. Konkurs jest jednoetapowy, odbędzie się 26.02.2021 roku. Adresatami arkusza konkursowego są uczniowie klas VI - VIII Szkoły Podstawowej w Troszynie oraz w Kleczkowie. Patronat honorowy nad Konkursem sprawują Wójt naszej gminy Edwin Mierzejewski oraz Dyrektorzy Szkół.

Konkurs opracował oraz za jego organizację odpowiada zespół nauczycieli w składzie: Bożena Grabińska, Marzena Sadowska i Małgorzata Białobrzewska.

Aby wziąć udział w Konkursie uczeń powinien zgłosić się do wychowawcy lub bezpośrednio do organizatorów. Pełne informacje o wydarzeniu zawiera regulamin konkursowy stšd warto dokładnie zapoznać się z nim.

Zapraszamy do udziału. Przewidujemy nagrody rzeczowe oraz inne profity, które są wymienione w regulaminie konkursowym.


Regulamin konkursu
Podsumowanie I Szkolnego Konkursu Świąteczne gotowanie na ekranie

W czwartek 11 lutego 2021 r. w naszej szkole odbyło się podsumowanie i wręczenie dyplomów oraz nagród uczniom biorącym udział w konkursie. Zgodnie z regulaminem konkursu należało nagrać filmik podczas gotowania dowolnej potrawy oraz załączyć przepis. Nasi uczniowie musieli więc wykazać się kreatywnością i niezwykłymi umiejętnościami, za co zostali docenieni i nagrodzeni przez komisję złożoną z przedstawicieli i opiekunów Samorządu Uczniowskiego.

Zwycięzcy:
I miejsce: Kinga Wilczewska kl. VI c
II miejsce: Apolonia Zienkiewicz kl. III b
Kornelia Gumowska kl. I b
III miejsce: Jakub Dobkowski kl. III a
Wszystkim laureatom serdecznie gratulujemy i zachęcamy do zabaw proponowanych przez SU.

Samorząd Uczniowski i opiekunowie

WALENTYNKOWE SPOTKANIE SU

W piątek 12 lutego Członkowie SU wraz z Opiekunami spotkali się zdalnie z okazji nadchodzących Walentynek. Życzyliśmy sobie mnóstwa uśmiechu oraz miłości na co dzień, radości i słodyczy w tym innym dla nas czasie. SU przesyła najserdeczniejsze życzenia walentynkowe dla całej Społeczności Szkoły Podstawowej im. kard. Stefana Wyszyńskiego w Troszynie. Życzymy uśmiechu codziennego, szczęścia w miłości, radości i serdeczności w DNIU ŚWIĘTEGO WALENTEGO.

SU oraz OPIEKUNOWIEPODSUMOWANIE ZDALNEGO KONKURSU BOŻONARODZENIOWEGO
ŻYCZENIA W FORMIE ZAWIESZKI


W czwartek - 4 lutego w naszej szkole został podsumowany zdalny konkurs bożonarodzeniowy. Komisja szkolna nagrodziła 12 uczniów.

W kategorii klas I - III nagrodzone zostały 4 uczennice:

I m. Victoria Giubilei (IIa)
II m. Wiktoria Bieńkowska (Ia)
III m. Patrycja Karlak (Ib) oraz Joanna Karlak (IIIa)

W kategorii klas IV - VI nagrodzono 5 uczniów:

I m. Aleksandra Chrostowska (VIb)
II m. Jakub Olszewski (VIb)
III m. Kamil Tyszka (IVb) oraz Bartosz Tyszka (IVb)

W kategorii klas VII - VIII nagrodzono 4 uczennice:

I m. Martyna Białobrzewska (VIIb)
II m. Magdalena Niemira (VIIa) oraz Kinga Gumowska (VIIIa)
III m. Julia Żerańska (VIIb)<>

<>

Wszystkim Uczniom serdecznie dziękujemy za udział w konkursie i życzymy dalszych sukcesów plastycznych!DRODZY UCZNIOWIE , SZANOWNI RODZICE !!!


W związku ze zmianą od dn. 01.02.2021r. nauczyciela informatyki i wychowania fizycznego został zaktualizowany plan lekcji.

plan lekcjiGodziny otwarcia biblioteki szkolnej
od 18. 01. 2021 r.


Poniedziałek 8.00 - 10.00
Wtorek
8.00 - 12.00
Środa
9.10 - 12.50
Czwartek
11.00 - 12.50
Piątek
8.00 - 12.00
DRODZY UCZNIOWIE , SZANOWNI RODZICE !!!


Jutro tj. 19 stycznia 2021 roku zajęcia klas I-III odbędą się już w formie stacjonarnej.

Dowozy odbędą się zgodnie z rozkładem jaki obowiązywał przed zawieszeniem lekcji.DRODZY UCZNIOWIE , SZANOWNI RODZICE !!!


Od poniedziałku 18 stycznia ulegają zmianie: godziny, dni oraz kolejność przedmiotów w konsultacjach
klas VIII.


KLASA VIIIa (z podziałem na 2 grupy) ( WTORKI)
KLASA VIIIb (z podziałem na 2 grupy) ( PIĄTKI)

Czas trwania zajęć Grupa I( od 1 do 9 numeru z dziennika lekcyjnego) SALA nr 10 Grupa II( od 10 do 19 numeru z dziennika lekcyjnego) SALA nr 12
8.20 - 9.20
język polski
matematyka
9.35 - 10.35
język angielski
język polski
10.45 - 11.45
matematyka
język angielski

Wytyczne MEiN, MZ i GIS odnośnie powrotu klas I-III szkół podstawowych.


Podsumowanie naszej szkolnej świątecznej akcji: I Ty możesz zostać św. Mikołajem 2020
W tym roku nasza szkolna akcja została zorganizowana pod hasłem Zimowa paczka dla zwierzaczka. Dzięki Waszym wielkim i hojnym sercom, zebraliśmy karmę suchą i mokrą dla zwierzaków oraz ręczniki, pościel, miski i obroże. Podsumowując, zebraliśmy:
- 77 kg suchej karmy dla psów,
- 22 kg suchej karmy dla kotów,
- 40 kg mokrej karmy dla psów,
- 5 kg mokrej karmy dla kotów,
- miseczki, ręczniki, pościel i smycze dla psów.
Bardzo serdecznie dziękujemy naszym uczniom za zaangażowanie i czynne wsparcie akcji oraz Wszystkim, którzy nie pozostali bierni na chęć niesienia pomocy zwierzętom, których los nie powinien być nikomu obojętny. W czwartek, 17 grudnia, przekazaliśmy zebraną karmę i wszystkie inne dary p. Ewelinie Kaczmarczyk z Troszyna, która otacza opieką bezdomne zwierzęta w gminie Troszyn oraz pojechaliśmy do schroniska dla zwierząt w Kruszewie. Jest tam 450 bezdomnych psów oraz kilka kotków. Cieszymy się bardzo, że mogliśmy pomóc. Była to nasza pierwsza akcja skierowana na pomoc zwierzętom, ale na pewno nie ostatnia. Wyjazd do schroniska był dla nas poruszającym i emocjonalnym przeżyciem. Ludzie, którzy tam pracują na co dzień, mają ogromnie ciepłe i wielkie serca. My cieszymy się, że mogliśmy chociaż w taki sposób pomóc, bo jak powiedziała Pani ze schroniska, jedyną radością tych zwierząt jest jedzenie.

BARDZO DZIĘKUJEMY WSZYTKIM ZA WSPARCIE!

Samorząd Uczniowski i OpiekunowieUwaga!

ŚWIĄTECZNE GOTOWANIE NA EKRANIE


I edycja konkursu SU przy Szkole Podstawowej im. kard. Stefana Wyszyńskiego w Troszynie Świąteczne gotowanie na ekranie: 10.12.2020 r. - 22.12.2020 r. W ramach konkursu należy nagrać filmik, podczas gotowania dowolnej potrawy świątecznej oraz załączyć przepis. Długość nagrania - do 5 minut.
Filmy prosimy przysyłać na poniższy adres:katarzyna.bednarczyk.mat@wp.pl

Regulamin konkursu Świąteczne gotowanie na ekranie:
1. Organizatorem konkursu jest Samorząd Uczniowski.
2. Przewidywane są nagrody za najlepsze filmy :)
3. Uczniowie mogą przygotować każdą świąteczną/wigilijną potrawę lub deser.
4. Rodzice/opiekunowie nagrywają jak, uczniowie naszej szkoły, np myją i kroją produkty, robią ciasto, wkładają potrawę do piekarnika lub ją gotują itp. efekt końcowy.
5. Filmy powinny być kilkuminutowe (do 5 min).
6. Filmy proszę przesłać do Pani Katarzyny Bednarczyk, do 22 grudnia 2020 r.
7. Proszę dołączyć przepis na wykonywaną potrawę.
8. Proszę dołączyć zgodę na przetwarzanie danych osobowych oraz publikowanie wizerunku dziecka wyłącznie w celach promocyjnych szkoły.

ŻYCZYMY WSPANIAŁEJ ZABAWY!!!


Samorząd UczniowskiUwaga! Uczniowie!


Informujemy, że biblioteka szkolna pełni dyżur w poniedziałki i w piątki w godz. 8.30 – 10.30. Jeśli chcecie wypożyczyć książkę, zapraszamy. Pamiętajcie, aby zwrócić już przeczytaną lub omówioną lekturę. Przypominamy o przestrzeganiu obowiązujących procedur w czasie pandemii.Kiedy w 1945 roku Polska ponownie odzyskała niepodległość, jej granice przesunęły się na zachód, pozostawiając poza odrodzonym państwem wiele kilometrów ziem historycznie i etnicznie polskich. Mimo upływu lat i wymiany pokoleń, za naszą wschodnią granicą wciąż żyje wielu Polaków, którzy Polskę pamiętają, za Polską tęsknią i którzy bronią jej przed zapomnieniem. Dlatego Związek Harcerstwa Rzeczypospolitej co roku, od 1996, organizuje Akcję Paczka. Harcerze i Harcerki zbierają dary i po wypełnieniu nimi paczek jadą, wraz ze świątecznymi życzeniami, na Ukrainę, Białoruś i Litwę. W tym roku 1.Troszyńska Gromada Zuchenek i 1.Troszyńska Drużyna Harcerek "Gaja" pragnie również pomóc Polakom mieszkającym w trudnych warunkach na Ukrainie.
ZBIERAMY: konserwy, kawy, herbaty, kasze, ryże, słodycze (czyli suche artykuły z długim terminem przydatności do spożycia) NIE ZBIERAMY: makaronów, mąki. Zachęcamy również do przygotowania kartek świątecznych z życzeniami. Ww. artykuły można w poniedziałek i wtorek w godz. 7.00 – 14. 00 przynieść do świetlicy w naszej szkole.

DRODZY UCZNIOWIE , SZANOWNI RODZICE !!!


Zgodnie z Rozporządzeniem MEN z dnia 5 listopada 2020 r. ( Dz. U. z 2020 r., poz. 1960) zapraszamy uczniów klas VIII, od poniedziałku 30 listopada 2020 r ( do odwołania ), do udziału w stacjonarnych konsultacjach grupowych z przedmiotów egzaminacyjnych ( język polski, matematyka, język angielski ), według opracowanego harmonogramu.


KLASA VIIIa (z podziałem na 2 grupy) ( PONIEDZIAŁKI)
KLASA VIIIb (z podziałem na 2 grupy) ( PIĄTKI)

Czas trwania zajęć Grupa I( od 1 do 9 numeru z dziennika lekcyjnego) SALA nr 10 Grupa II( od 10 do 19 numeru z dziennika lekcyjnego)SALA nr 12
9.00 – 10.00 język angielski matematyka
10.10 – 11.10 język polski język angielski
11.20 – 12.20 matematyka język polski


Uwaga:

Uczniowie do szkoły przybywają we własnym zakresie;
Uczniowie i nauczyciele po wejściu do szkoły zachowują  bezwzględnie zasady reżimu sanitarnego rekomendowane przez MZ i GIS ( do szkoły mogą wejść tylko osoby zdrowe, bez objawów świadczących o możliwości zachorowania na COVID – 19 oraz osoby, które same bądź ich domownicy nie przebywają na kwarantannie);
Uczniów obowiązuje zmiana obuwia;
Uczniowie, nauczyciele i pracownicy szkoły mają obowiązek dezynfekcji rąk i zasłaniania ust oraz nosa na terenie szkoły;
Uczniowie przebywają tylko pod salą i w sali przeznaczonej na konsultacje pod opieką nauczyciela;
Uczniowie przybywają do szkoły 5-10 min. przed rozpoczęciem zajęć i bezzwłocznie udają się do wyznaczonej sali;
Uczniowie po zakończeniu konsultacji opuszczają budynek szkoły z zachowaniem wszelkich zasad bezpieczeństwa.W związku z rozpoczynającymi się od poniedziałku ( 30 listopada 2020r.) grupowymi konsultacjami stacjonarnymi z przedmiotów egzaminacyjnych klas ósmych ulega zmianie ogólny plan zajęć.Symbol o.l. oznacza, że lekcja jest prowadzona na platformie Teams, symbol zd. oznacza, że materiał jest przesyłany do samodzielnego opracowania. Materiały do zdalnej nauki zamieszczane będą tak jak dotychczas na stronie internetowej szkoły. Zaktualizowana wersja planu znajduje się poniżej.

plan lekcjiZasady zachowania podczas lekcjiZASADY ZACHOWANIA PODCZAS LEKCJI ON-LINE
Od poniedziałku, 9 listopada br. zawieszone zostają zajęcia stacjonarne dla uczniów klas I-III szkół podstawowych. Tym samym, do 29 listopada br. przedłużamy zawieszenie zajęć stacjonarnych dla uczniów klas IV-VIII szkół podstawowych, uczniów i słuchaczy szkół ponadpodstawowych oraz słuchaczy szkół dla dorosłych i form pozaszkolnych (kursowych). Przedszkola, oddziały przedszkolne w szkołach podstawowych i inne formy wychowania przedszkolnego będą funkcjonowały bez zmian. REGULAMIN
Szkoła Podstawowa w Troszynie zaprasza do złożenia oferty na dostawę i montaż urządzeń TIK - pomocy dydaktycznych do realizacji projektu "Wspomaganie rozwój kompetencji kluczowych i umiejętności uniwersalnych" realizowanego w ramach Osi Priorytetowej RPOWM 2014 - 2020 priorytet 10.1 Kształcenie i rozwój dzieci i młodzieży 10.1.1 Edukacja ogólna. załącznik
pytania i odpowiedzi


zdjęcie 9 października w Ostrołęce odbyły się sztafetowe biegi przełajowe na etapie między powiatowym. Dziewczęta reprezentujące naszą szkołę biegały 7 x 800m. Wywalczyły czwarte miejsce. Skład sztafety:
1. Magda Anucińska
2. Natalia Anucińska
3. Michalina Mierzejewska
4. Lena Dobkowska
5. Kinga Wilczewska
6. Aleksandra Chrostowska
7. Zuzanna Chrostowska
Rezerwowe:
Patrycja Zagórska
Aleksandra Brulińska
Michalina Zienkiewicz

                         GRATULUJEMY I ŻYCZYMY DALSZYCH SUKCESÓW!!!


zdjęcie 8 października odbyły się ostatnie "czwartki lekkoatletyczne" w Łomży na otwartym stadionie. Z naszej szkoły wzięło udział 8 zawodniczek z klasy 6:
Lena Dobkowska, Kinga Wilczewska, Magda Anucińska, Zuzanna Chrostowska, Natalia Anucińska, Michalina Mierzejewska, Zuzanna Michowska, Michalina Zienkiewicz.


zdjęcie 2 października nad Narwią odbyły się sztafetowe biegi przełajowe na etapie powiatowym. Dziewczęta z klasy 6 biegały 7 x 800 m. Zdobyły pierwsze miejsce i uzyskały awans do etapu międzypowiatowego. Skład sztafety:
1. Magda Anucińska
2. Natalia Anucińska
3. Michalina Mierzejewska
4. Lena Dobkowska
5. Kinga Wilczewska
6. Aleksandra Chrostowska
7. Patrycja Zagórska
Rezerwowe:
Aleksandra Brulińska
Zuzanna Chrostowska
Michalina Zienkiewicz

                         GRATULUJEMY I ŻYCZYMY DALSZYCH SUKCESÓW!!!Pomoc materialna dla uczniów o charakterze socjalnym

Wnioski o przyznanie pomocy materialnej o charakterze socjalnym należy składać w Zespole Obsługi Ekonomiczno - Administracyjnej Szkół i Przedszkola w Troszynie przy ul. Juliusza Słowackiego 13. Zapraszamy do składania wniosków od dnia 17 sierpnia 2020 r. do 15 września 2020 r., a w przypadku słuchaczy kolegiów, do 15 października danego roku. Wszystkie sprawy związane z pomocą materialną o charakterze socjalnym załatwiane są od poniedziałku do piątku w godz. 10.00 - 14.00. Informacje udzielane są także drogą telefoniczną pod numerem tel. 29/ 76-71-075.
Niezbędne dokumenty


Procedury bezpieczeństwa mające na celu zapobieganie i przeciwdziałanie COVID-19 wśród uczniów, rodziców i pracowników szkoły...List Ministra Edukacji Narodowej z okazji rozpoczęcia roku szkolnego 2020/2021 w wersji pdfzdjęcie Rolniku, przygotuj się do spisu!

Już wkrótce w całej Polsce rozpocznie się Powszechny Spis Rolny - obowiązkowy dla każdego użytkownika gospodarstwa rolnego. Oto odpowiedzi na podstawowe pytania związane z tym ważnym badaniem. Bo nawet w naszym mieście mieszkają rolnicy objęci obowiązkiem udziału w Powszechnym Spisie Rolnym. więcej

UODO


OFERTA SZKÓŁ


sptroszyn.plKalendarz na stronę

sptroszyn.plLicznik odsłon na stronę

gazetki okolicznościowe

 projekt: Szablonownia