1 października 2021r. Światowy Dzień Uśmiechu

Już czwarty rok z rzędu w pierwszy piątek października włączyliśmy się w obchody Światowego Dnia Uśmiechu. Można powiedzieć, że staje się to naszą szkolną tradycją.

W tym dniu uczniowie  klas I-III wzięli udział w spotkaniu z p. Psycholog i p. Logopedą w czasie którego rozmawiali o korzyściach społecznych i emocjonalnych płynących z uśmiechania się oraz dobroczynnym wpływie uśmiechu na funkcjonowanie organizmu. Wyposażeni w tę wiedzę, uśmiechnięci z zabawnymi minami, mogliśmy pozować do pamiątkowych zdjęć.

Ponadto koledzy z Samorządu Uczniowskiego umieścili, na drzwiach sal lekcyjnych, cytaty słynnych osób motywujące do uśmiechania się, a  obowiązującym, w tym dniu, w szkole, kolorem ubrań był -żółty-  nawiązujący do symbolu święta.

Wzorem lat ubiegłych  postanowiliśmy  przesłać nasze uśmiechy poza mury szkoły. Udało nam się to uczynić podczas zbiórki pieniężnej z której dochód przeznaczyliśmy na leczenie i rehabilitację Kacpra. Wszystkim, którzy  wzięli sobie do serca hasło : Zrób coś dobrego, pomóż komuś się uśmiechnąć, dziękujemy!

Dodaj do zakładek Link.

Możliwość komentowania została wyłączona.